Talent je stříbrný. Série se zlomila ve druhém utkání, říká Jakub Douda

Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje neobhájili mistrovský titul z loňského finále play-off extraligy. Vítěz základní části sezony 2023/24 prohrál sobotní čtvrtý finálový zápas na palubovce Baníku Karviná 27:35 a celou sérii 1:3 na zápasy, a tak Talent získal "jen" stříbrné medaile.

Oproti předchozím zápasům série chyběla Plzni klíčová spojka Jan Stehlík. Přesto se hosté dostali do vedení 4:2, ale pěti inkasovanými brankami v řadě prohrávali 4:7. Talent se ještě jednou dostal do vedení (10:9), první poločas však prohrál 15:16.

Na začátku druhé půle Talent ztrácel na Karvinou už šest gólů (18:24). "Utkání se zlomilo na začátku druhého poločasu, kdy nám Karviná utekla o čtyři až šest branek," řekl házenkář Talentu Plzeň Jakub Douda v pozápasovém rozhovoru České televizi.

V polovině druhého poločasu se hosté dotáhli na rozdíl tří gólů (21:24), ale na těsnější skóre se jim nepodařilo dostat. V závěru zápasu při hře bez brankáře Talent inkasoval do prázdné brány, nakonec prohrál 27:35. "Dotahovat a otáčet náskok Baníku je v Karviné hrozně těžké otáčet. Soupeř byl bohužel dneska lepší, výborný výkon podal Péťa Mokroš, který Baníku vychytal vítězství," uvedl Douda.

Finálová série se podle něj překlopila na stranu Karviné ve druhém utkání, v němž Talent celý zápas vedl, ale domácí Solák vyrovnal pět vteřin před koncem duelu a na sedmičky Talent prohrál. Baník tak vyrovnal sérii na 1:1.

"Nedokázali jsme vyhrát fantasticky rozehraný druhý zápas. Bohužel jsme to nedotáhli a pak jsme prohráli na sedmičky. Poté jsme byli v křeči a moc nám to nešlo. Karviná zaslouženě získala titul, gratuluji jí k vítězství," dodal Jakub Douda.