Talent je před domácí odvetou s Haukarem ve střehu

Házenkáře Talentu M.A.T. Plzeň čeká v sobotu od 18 hodin odveta 1. kola Poháru EHF s islandským Haukarem Hafnafjordur. Úvodní zápas na palubovce soupeře před týdnem vyhráli 25:20.

Pro domácí odvetu si tak zajistili poměrně luxusní náskok, ale rozhodně nepovažují otázku postupu za jasnou věc. Jsou si plně vědomi toho, že Haukar jim situaci co nejvíce ztíží.

"Myslím si, že v prvním zápase neukázal soupeř naplno svoji sílu," říkal po návratu z Islandu třeba Jakub Tonar, nejlepší střelec Talentu. Jeho slova v podstatě potvrdila i opora islandského vicemistra. "Doma jsme nepodali dobrý výkon. Plzeň je favoritem, ale my nic nevzdáváme," doplnil Adam Haukar Baumruk, házenkář s českými kořeny.

Ani od plzeňského kouče Michala Tonara neuslyšíte žádná nabubřelá prohlášení. Dobře ví, jak dokáže být sport ošidný a uznává i kvality soupeře, který má v týmu i borce ostřílené bundesligou nebo francouzskou nejvyšší soutěží.

"I když nás Haukar v první zápase ničím nepřekvapil, nesmíme doma nic podcenit," tvrdil trenér Talentu a vypočítal nejsilnější zbraně soupeře v 1. kole Poháru EHF.

"Spoléhají na souhru s pivoty. Vyzkoušeli i hru v sedmi, na kterou jsme byli díky finálovým sériím s Karvinou naštěstí připravení," popisoval Michal Tonar.

Nepředpokládá, že by Haukar do odvety nějak zásadně změnil herní styl, ale určitě se jen tak nevzdá. ?Je jasné, že celý týden studovali ten první zápas. Určitě zkusí něco vymyslet, aby sérii zdramatizovali,? přemýšlel trenér Talentu nahlas.

"Ale já doufám, že doma podáme ještě lepší výkon než na Islandu. Bylo tam pořád dost chyb, které je třeba odstranit," řekl navzdory pohodlné výhře o pět branek.

"Přesilovky se nám nedařily, to je největší kámen úrazu. Měli jsme náskok sedmi gólů, ale pak jsme povolili. Začal být chaos jak v útoku, tak v obraně. Nebyli jsme moc důrazní. Naštěstí jsme se včas uklidnili," doplnil Michal Tonar.

"Doufám, že máme zkušené mužstvo, které už pár těžkých zápasů odehrálo a poradíme si. Protože tohle bude těžký zápas," věří kouč svým svěřencům. "V házené vedení o pět branek moc neznamená. Musíme začít soustředěně. Jakmile bychom jim dali čuchnout, bylo by to hodně složité," doplnil trenér Tonar.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.