Talent jasně vyhrál na palubovce nováčka

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň přivezli povinné vítězství od nováčka z Brna-Maloměřic, kde vyhráli 32:21. Letošní rok teď zakončí soubojem s pražskou Duklou, který se hraje v sobotu 21. prosince od 18 hodin v Tachově.

 

"Jeli jsme sem po perném programu, už se těšíme na Vánoce. Zajímal nás jenom zisk bodů. Už jsem to avizoval v týdnu, že sem chceme jet jenom pro vítězství a jakým způsobem to bude vypadat, je nám tak nějak jedno," říkal po poměrně snadném vítězství v Maloměřicích plzeňský kouč Michal Tonar.

"Bohužel náš výkon nebyl bůhvíjaký. Dal jsem větší prostor klukům ze střídačky. Možná i proto tam bylo z naší strany dost chyb. My jsme spokojení za dva body a máme teď poslední týden na přípravu na Duklu, což je pro nás teď ten stěžejní zápas a uvidíme, kdo bude přezimovat na prvním místě. Teď se chceme zodpovědně zkoncentrovat na zápas s Duklou," doplnil trenér plzeňské Talentu.

V sobotním utkání v Maloměřicích bylo od začátku jasně patrné, že se střetávají celky z opačných pólů tabulky Strabag Rail extraligy. Na úvodní gól Plzně sice odpověděli Číž s Osobou a domácí rázem vedli. Ale to vydrželo jen do šesté minuty, kdy Talent dvěma rychlými kontry obrátil vývoj duelu. Houževnaté Maloměřice se sice ještě jednou, v deváté minutě, na soupeře dotáhli. Jenže pak hosté spustili kanonádu a odskočili na 5:12, v poločase už to bylo dokonce 9:17.

A o výsledku bylo prakticky rozhodnuto, druhá půle byla vyrovnanější, ale obhájci mistrovského titulu stále drželi dostatečný náskok, přestože protočili sestavu. Domácí se pouze do 36. minuty dotáhli na pět branek, potom už skóre dál narůstalo ve prospěch plzeňského Talentu, aby se zastavilo na konečném výsledku 21:32.

"Projevila obrovská síla Plzně v přechodu z obrany do útoku. V tomhle je jejich obrovská síla. Ostatně to nám předvedla už při prvním utkání v Plzni, kde jsme nestíhali pokrýt jejich hráče, každý je v dobrém náběhu, míče chodí do volného prostoru, dnes jsme z toho dostali většinu branek. Ve druhé půli se od toho kluci oprostili, spadlo to z nich a začali jsme hrát lépe, s drajvem, což bylo vidět. Věřím tomu, že to baví i diváky a že si z toho něco odneseme," uvedl maloměřický kouč Vít Musil.

 

SHC Maloměřice Brno - Talent M.A.T. Plzeň 21:32 (9:17)
Nejlepší str?elci: Osoba 5/2, Jirák a Horák 3 -Macháč 7/1, Bogdanič a Wildt 5. Rozhodc?í: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/2:3/1. Vylouc?ení: 3:4. Diváci: 150.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.