Talent hraje v extralize letos poprvé doma

Házenkáři mistrovského Talentu M.A.T. Plzeň se po zimní pauze poprvé představí domácímu publiku. V neděli od 11 hodin v městské hale na Slovanech přivítají Cement Hranice, devátý tým tabulky, který ztrácí jediný bod na osmý Jičín.

 

"Chceme navázat na dobrý výkon v Novém Veselí a před domácím publikem se vytáhnout. Jsme favorit, hrajeme doma a já věřím, že podle toho bude zápas vypadat," připomněl plzeňský kouč Michal Tonar st. vítězství 30:24 v prvním jarním kole.

Viděl však ve hře i nedostatky. "Musíme zapracovat na souhře v defenzivě, musíme obranu vyztužit a zapracovat na přechodu do rychlého protiútoku, to by mohla být naše velká zbraň," dodal kouč mistrovského celku.

Zároveň doufá, že návraty jeho staršího syna Michala a Milana Škvařila přitáhnou do hlediště hodně příznivců plzeňské házené. Navíc se poprvé v barvách Talentu představí srbská posila Stefan Terzič.

"Věřím, že lidi přijdou, že budou zvědaví. Byl bych rád, kdyby se atmosféra v hale už blížila k té, kterou očekáváme v play-off," pokračoval trenér Tonar.

Zatímco obhájci mistrovského titulu začali jarní část vítězstvím, jejich zítřejší soupeř na úvod prohrál v Jičíně (17:18). Hraničtí házenkáři si tak ještě více zkomplikovali cestu do elitní osmičky zaručující účast v play-off. Teď se pokusí zaváhání napravit na palubovce vedoucího celku tabulky.

"Plzeň je velkým favoritem celé soutěže. Budeme to mít velmi těžké, protože domácí mají na všech postech kvalitní hráče. My jsme s nimi doma odehráli docela dobré utkání, tak doufám, že na ně navážeme a nedáme Plzni nic zadarmo," prohlásil hranický kouč Miroslav Bartoň. V Hranicích Talent nakonec vyhrál 33:29.

"Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme eliminovat technické chyby a proměňovat vyložené šance," doplnil trenér Hranic.

Ty do Plzně vyrazí až v den zápasu. "Nemyslím si, že by to mělo mít na jejich výkon nějaký zásadní vliv. Čekám, že přijede houževnatý soupeř," uvedl k tomu domácí lodivod Michal Tonar. Jeho tým nebere před vlastním publikem nic jiného, i když zdaleka nebude mít kompletní tým. Kádr mistrovského celku totiž dál decimují zranění.

Dlouhodobě mimo hru je Jan Stehlík, který už je po operaci kolena. Zdravotní problémy nepustí proti Hranicím do hry ani srbského házenkáře Milana Ivančeva a kvůli otřesu mozku z utkání v Novém Veselí má od lékařů předepsaný klid i brankář Karel Šmíd. Zítra ho nahradí Richard Křesťan. A problémy s kolenem má i jeden z navrátilců Milan Škvařil. "Hledáme možnost, aby mohl zůstat v tréninku a koleno nezatěžoval," naznačil kouč Michal Tonar. V týdnu navíc bojoval s virózou Tomáš Nejdl. "Ale snad bude ?k dispozici," doufal kouč plzeňského celku.

I tak jistě stojí za to zítra vyrazit do haly.

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.