Talent hostí v malé hale Frýdek

Pokud házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň neprohrají s předposledním Frýdkem-Místkem, zajistí si vítězství v základní části Strabag Rail extraligy. Utkání 20. kola nejvyšší soutěže se hraje v sobotu od 16.30 hodin netradičně v hale číslo 3 na Slovanech.

"Zisk minimálně bodu nám zajistí první příčku po základní části. Ale nemyslím si, že zrovna tohle by měl být s Frýdkem pro nás ten hlavní úkol. Chceme předvést pohlednou házenou, pobavit diváky," prohlásil trenér Michal Tonar, který po sezoně u týmu skončí.

Teď se ale jeho snažení upíná ke zvládnutí rozhodující části nejvyšší soutěže, v níž plzeňský Talent obhajuje mistrovský titul. Navíc do jara vstoupil posílen o odchovance Milana Škvařila a Michala Tonara ml., kteří se vrátili z angažmá ve Švýcarsku, u srbského házenkáře Stefana Terziče. I tak ale viděl Michal Tonar i přes vítěznou šňůru ve hře svého celku nedostatky.

"Minulé dva zápasy venku ukázaly určité neduhy v našem systému, měli jsme analýzu utkání v Lovosicích na videu. A hlavně jsme měli týden, abychom je odstranili a přiblížili se tomu, co chceme hrát v play-off. Nejsou to ale žádné zásadní věci, nevidím důvod měnit věci, které fungují delší dobu," doplnil kouč mistrovského celku.

Přesto ale nevyloučil, že základní sestava může v sobotu proti Frýdku-Místku doznat určitých změn. "Ještě uvidíme, jak to poskládáme. Kádr je dost široký, a právě teď poslední prostor něco si vyzkoušet," myslí si trenér Michal Tonar.

Soupeř pojede do Plzně s velkým respektem. "Získat nějaký bod v Plzni, to by bylo z říše snů," uvedl pro svazový web před cestou na západ Čech frýdecký trenér Lubomír Kavka.

"Do konce základní části se musíme snažit urvat ještě nějaké body, ale když vidím výkonnost a to, že hráči neplní taktické pokyny a nepřenáší na hřiště to, co mají natrénované, tak to nevidím dobře," doplnil zkušený kouč.

Co předvede Frýdek-Místek v Plzni?

Jak se dostanete do haly? Podívejte se níže na plánek:

Foto

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.