Talent hostí po reprezentační pauze Lovosice

Po reprezentační přestávce se o víkendu opět naplno rozběhne Strabag Rail extraliga házenkářů. Na programu je kompletní 8. kolo a atraktivní zápas se bude hrát v Plzni, kde v neděli od 10.30 hodin mistrovský Talent M.A.T. Plzeň přivítá Lovosice.

 

"Na utkání budeme dostatečně nažhavení, chceme prodloužit vítěznou sérii," připomněl plzeňský trenér Michal Tonar, že jeho tým ještě v letošním extraligovém ročníku neztratil ani bod. K tomu je potřeba připočítat po dvou výhrách na evropské scéně s islandským Haukarem Hafnafjordur i izraelským Hapoelem Ashdod, které znamenaly postup do 3. kola poháru EHF proti dánském TTH Holstebro.

"Plzeň má dlouhodobě stabilizovaný kádr, předvádí obranný systém 1:2:3 ve spolupráci s dobrými výkony brankářů. Má velmi dobrý přechod do rychlého protiútoku a jako jedno z mála družstev disponuje také kvalitní střelbou ze střední vzdálenosti," upozornil lovosický kouč Pavel Farář.

Přesto jedem na západ Čech s cílem překvapit a pokusit se bodovat. "Nezbývá nám, než se poprat především se svým výkonem a předvést v Plzni to, na co máme. Znovu se pokusíme přivézt body od silného soupeře a jsem přesvědčen, že porazit můžeme každého, ale nesmíme se přitom porážet sami," doplnil trenér Lovosic.

Plzeňští házenkáři využili reprezentační přestávku zpočátku k nabírání kondice. "Malinko víc jsme si zaběhali, ale to není nic, co by mělo náš výkon proti Lovosicím negativně ovlivnit," naznačil kouč Tonar co bylo hlavní tréninkovou náplní. Ale snad ještě důležitější bylo doléčení zdravotních šrámů. "I proto jsme pauzu uvítali."

Spojky Milan Ivančev i levoruký Jan Stehlík už s týmem naplno trénují. "A já věřím, že se brzy dostanou i do potřebné formy," přeje si trenér mistrovského Talentu, který pro nedělní zápas s Lovosicemi počítá i s gólmany Šmídem a Herajtem. "A to máme v záloze ještě mladého Křesťana, který má výborné statistiky," připomněl plzeňský kouč mladíka, který při absencích obvyklé brankářské dvojice odchytal extraligový duel s Jičínem.

To už je ale minulost, teď přijíždí do Plzně k repríze posledního extraligového čtvrtfinále Lovosice, osmý tým tabulky letošního ročníku. Severočeši mají zatím na kontě jen čtyři body za vítězství doma s Kopřivnicí a na palubovce nováčka z Maloměřic.

"I když se Lovosicím zatím výsledkově nedaří, pořád je to nebezpečný soupeř," varoval kouč Tonar před případným podceněním. Soupeř se spoléhá především na zkušeného Jiřího Motla, který je nejlepším střelcem extraligy. "To je hráč, který dokáže sám rozhodovat zápasy," upozornil plzeňský lodivod.

Vedle něho a Boučka výkonnostně rostou šikovní mladíci, například Trkovský. "Jsou tam i Pepa Jonáš a David Bičiště, kteří hráli i u nás v Plzni. I oni se tady určitě budou chtít vytáhnout," doplnil Tonar před nedělním zápasem.

Začátek je v Městské hale v tradičním čase od 10.30. "A já doufám, že jsme předchozími výkony a výsledky nalákali naše fanoušky a bude důstojná návštěva," přál si Tonar. "Nečeká nás nic jednoduchého, jdeme do zápasu s respektem. Ale já věřím v sílu svého týmu. Chceme dokázat, že se v Plzni jen tak bodovat nebude," dodal.

Další zajímavý zápas čeká jeho svěřence v následujícím týdnu, kdy hrají ve čtvrtek od 19 hodin v osmifinále Českého poháru na palubovce druholigové Slavie VŠ Plzeň.

 

 

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.