Talent hostí Maloměřice

Žádná přehnaná euforie není na místě, i když Talent tým Plzeňského kraje po domácí porážce s Novým Veselím (30:32), druhý zápas extraligy ve Frýdku-Místku zvládl (29:28). V neděli od 10.30 hostí obhájci titulu brněnské Maloměřice.

"Je to posun, zjistili jsme, že můžeme vyhrávat," okomentoval s trpkým úsměvem na rtu vítězství ve Frýdku-Místku plzeňský kapitán Petr Vinkelhöfer. "Doufáme, že už se nám bude dařit," pokračoval před nedělním zápasem, v němž od 10.30 hodin přivítají v městské hale na Slovanech tým z brněnských Maloměřic.

A vrátil se ještě do Frýdku-Místku. "Téměř celý zápas jsme si udržovali náskok. I když soupeř asi osm minut před koncem vyrovnal, víc jsme mu nedovolili," našel asi klíčový moment. "Znovu jsme se odrazili a dokázali jsme ještě vyhrát," doplnil Petr Vinkelhöfer.

"Těžko říct, co fungovalo lépe. Opět to bylo hodně vyrovnané utkání a to pak rozhodují maličkosti," pokrčil rameny. Teď přijedou do Plzně Maloměřice, poslední tým z minulého ročníku extraligy, a to by mohlo svádět k podcenění.

"To ani náhodou. Musíme k zápasu přistoupit stejně zodpovědně jako ve Frýdku. Víme, že Maloměříce přes léto posílily," připomněl Vinkelhöfer, že tam ze sousedního Králova pole přišli zkušení pivot Michal Dostalík a Viktor Hastík na střední spojku, z angažmá v Německu se vrátila další spojka Tomáš Musil.

"Všechno to jsou kvalitní a hlavně zkušení hráči. Musíme se na ten zápas maximálně koncentrovat," dodal Petr Vinkelhöfer.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.