Talent hostí Duklu v Tachově

Bude to vrchol podzimní části Strabag Rail extraligy. Obhájce mistrovského titulu Talent M.A.T. Plzeň, který vede tabulku i teď, hostí druhou Duklu Praha. Ta ztrácí, stejně jako třetí Zubří, jen dva body.

Čelo tabulky je tedy pořádně našlapané a to ještě zvyšuje důležitost sobotního utkání 15. kola, které se výjimečně hraje od 18 hodin ve sportovní hale v Tachově.

"Chceme podat dobrý výkon a rozloučit se důstojně se sezonou," prohlásil plzeňský kouč Michal Tonar.

Navzdory tomu, že bude vedle dlouhodobě zraněného Stehlíka postrádat i srbského házenkáře Milana Ivančeva, který má také potíže s kolenem. Takže řeší především problémy na spojkách.

"Po delší době máme týden na přípravu. Zkoušíme tedy nějaké nové varianty," naznačil kouč Tonar.

Včera odpoledne absolvoval se svými svěřenci trénink v tachovské hale, kde už hráli v přípravě s Aue při exhibici s místním ženským týmem Slavoje. "Potřebovali jsme, aby se kluci lépe seznámili s prostředím. Nechceme nic podcenit," zdůraznil kouč Talentu, že jde o jeden z klíčových zápasů.

O Dukle mluvil už před sezonou jako o jednom z aspirantů na přední příčky a Pražané to zatím potvrzují.

"Mají velmi dobře poskládaný mančaft. Do herní pohody se dostal Sviták, to je ústřední postava. A na ostrých spojkách mají talentované kluky s tahem na branku, dokážou nebezpečně vystřelit i zdálky," jmenoval kouč Talentu reprezentanty Patzela s Klímou a estonskkého leváka Grištšuka. V brance je oporou zkušený Petržala.

"My se musíme odrazit od kvalitní defenzivy, protože od ní se všechno odvíjí. A nám právě obrana a výborný gólman Šmíd zajistili vítězství na Dukle,"připomněl Michal Tonar zářijovou výhru 27:23.

A na vítězství bude myslet i tentokrát, byť uznává kvality soupeře, který v extralize více než měsíc neprohrál. Dobrou formu Dukla potvrdila i postupem do semifinále Českého poháru a jarních bojů v Challenge Cupu.

"Zápasy s Duklou jsou derby. To samo o sobě jim dává větší náboj," připomněl Tonar odvěkou rivalitu.

On sám v Dukle hrával. Stejně jako asistent Petr Štochl nebo jeho bratr Jan, sportovní manažer plzeňského Talentu. Soupeře zase trénují Daniel Čurda a Václav Vraný  - oba působili v Plzni.

Na levém křídle tam kroutí už třetí sezonu Jan Blecha, odchovanec plzeňského Talentu. Z Dukly zase na západ Čech v posledních letech přestoupili křídelník Jan Chmelík a naposledy letos v létě pivot Daniel Režnický.

Bude to třaskavé derby. Kdo ho ovládne, přezimuje na čele extraligy.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.