Talent doma naděloval, šanci tak mohli dostat i mladíci

Talent tým Plzeňského kraje dokráčel v neděli k pohodovému vítězství nad Maloměřicemi, které před solidně zaplněnou domácí halou (540 diváků) porazil hladce 39:21.

"Dneska měl zápas ideální scénář. Nastoupili jsme na soupeře od začátku a po patnácti minutách bylo rozhodnuto," pochvaloval si 48letý plzeňský kouč Petr Štochl hladký průběh utkání.

Už v první půli si jeho celek vypracoval desetibrankový náskok (21:11). "Potom se samozřejmě hraje lépe, mohli jsme prostřídat sestavu," doplnil trenér Talentu, který postupně poslal na hřiště i tři dorostence (Baumruk, Šíma, Voves), kteří měli v nohou sobotní zápas v Jičíně, i další hráče širšího kádru.

"A potěšili mě, vnesli do hry rychlost a dynamiku. Ale po většinu zápasu byl náš výkon dobrý," doplnil kouč Talentu.

V sobotu se jeho svěřenci představí v repríze posledních finále extraligy na palubovce mistrovské Karviné.