Talent deklasoval Maloměřice o 30 branek

Talent tým Plzeňského kraje po rozpačitém vstupu do sezony ukázal svou sílu a ve 3. extraligovém kole deklasoval Maloměřice o třicet branek. Po úvodní porážce s Novým Veselím a výhře jen o gól ve Frýdku-Místku si proti brněnskému klubu připsal výhru 48:18.

Vedení Maloměřic 0:1 po gólů Michala Dostalíka nemělo v kontrastu dalších minut a celého utkání příliš velkou váhu. Tomáš Nejdl totiž odstartoval sérii třinácti  gólů, na kterou nedokázali hosté odpovědět. Při chuti byl pivot Jakub Šindelář, který v tomto úseku stihl vstřelit pět ze svých jedenácti gólů.Talent nedal svému soupeři téměř žádný prostor ani u vlastní brány. Poločas skončil rozdílem 20 branek. Druhý poločas gólově otevřel Michal Tonar, góly přidával také Marek Korbel. Náskok domácího týmu postupně rostl, na 35:9 zvyšoval Leonard Kaplan, desátý gól Majlontu vstřelil Michal Dostalík. Ten také celé utkání svým pátým gólem v utkání ukončil, deset vteřin před závěrečnou sirénou snižoval na konečných 18:48.

"Myslím si, že v polovině první půle bylo rozhodnuto. My jsme to tak chtěli, proto jsme neimprovizovali se sestavou a od začátku jsme nasadili osvědčené hráče, tedy až na Milana Škvařila. Chtěli jsme takto do zápasu vstoupit, abychom mohli ve zbytku utkání dát šanci klukům, kteří nedostávají tolik času v jiných zápasech. Dan Režnický má lehkou nemoc, ale váhali jsme, zda ho nominovat do zápasu. Věděli jsme však, že utkání zvládneme i bez něj, takže jsme ho nechali odpočívat, aby byl fit na Lovosice," prozradil po zápase plzeňský trenér Petr Štochl. "Ve své krátké trenérské kariéře jsem takový výsledek ještě nezažil. Kéž by jich ale bylo víc. Filip Herajt odchytal dobře minulý zápas ve Frýdku, Karel byl u porodu syna a v průběhu minulého týdne přišel o pár tréninků. Takže jsme ho chtěli nechat zachytat. Mám radost, že jsme proti Maloměřicím dominovali. Líbilo se mi, jak kluci přistoupili k zápasu. Nicméně v Lovosicích to bude úplně jiný zápas. S nimi to bude složitější a mnohem víc nás prověří."

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.