Talent čeká v Českém poháru derby na Slavii

"Chceme být úspěšní ve všech soutěžích,"  prohlásil už dříve plzeňský kouč Michal Tonar a zatím se mu ta slova daří plnit. Ve Strabag Rail extralize vyhrál jeho tým všech osm zápasů, neprohrál ani na evropské scéně a v Poháru EHF postoupil už do 3. kola, v němž ho čeká dánské Holstebro. První zápas se hraje v neděli 17. listopadu od 13 hodin v Plzni.

Ale už dnes nastoupí házenkáři Talentu k osmifinále Českého poháru. Po hladkém postupu přes lídra druholigové skupiny SZČ Baník Most (41:16) je teď čeká poslední celek stejné soutěže Slavia VŠ Plzeň.

"Musíme k zápasu přistoupit zodpovědně, abychom nedopustili blamáž a potvrdili roli favorita," naznačil zkušený Jan Stehlík, že ani proti druholigovému soupeři nehodlají obhájci mistrovského titulu nic podcenit. "Velké plus je, že hrajeme v Plzni a nemusíme nikam cestovat" potěšil ho před náročným programem v následujícím měsíci los osmifinále Českého poháru.

Trenér Michal Tonar zase doufám, že čtvrteční utkání bude dobrou příležitostí pro ty hráče, kteří dosud nedostávali tolik prostoru.

Zajímavý souboj to bude především pro Jakuba Šindeláře, jednoho ze stěžejních hráčů Talentu, který je odchovancem Slavie VŠ. "Ten mančaft se sice trochu obměnil, ale pořád je tam dost kluků, které dobře znám. Ale nejsem nostalgický typ, takže by to se mnou nemělo dělat něco extrémního," usmál se Jakub Šindelář.

Na pohárový zápas se těší i slávisté, i když uznávají sílu svého soupeře z Talentu M.A.T. Plzeň. "Kluky z Talentu známe, víme, jak hrají. Je nám jasné, že jsou úplně jinde," uvedl Jakub Karel, asistent trenéra Slavia VŠ Plzeň. Ta ve 3. kole Českého poháru překvapivě vyřadila prvoligového lídra Strakonice. "Ty byly špatné. Nechápu, jak mohou vést první ligu," doplnil Karel.

Teď tedy čeká jeho svěřence úřadující čeští šampioni a současný extraligový lídr.

Jak dopadne tohle měření sil?

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.