Talent čeká semifinále Českého poháru

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň se utkají o postup do finále se Sokolem Nové Veselí, hraje se ve středu od 19 hodin na palubovce soupeře. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Karviná a pražská Dukla.

V lednu 2018 zvedli házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň po dlouhých dvaceti letech nad hlavu trofej za vítězství v Českém poháru. Bylo to na závěrečném turnaji Final4 v Chebu, kde svěřenci trenéra Michala Tonara porazili nejprve v semifinále Sokol Nové Veselí a pak i karvinský Baník.

Teď jsou mezi nejlepšími čtyřmi celky a zase jim bude soupeřem tým z Vysočiny, i když už to není vyjukaný extraligový nováček, ale hodně nebezpečný soupeř. Navíc semifinálový zápas hraje doma, začíná se dnes v 19 hodin.

"Pokud bychom předvedli takový výkon jako naposledy v extralize doma s Brnem, tak určitě nebudeme v Novém Veselí favoritem. Musíme zlepšit herní projev," říkal plzeňský kouč Michal Tonar navzdory tomu, že se jeho tým po nedělním vítězství 34:31 vrátil do čela extraligové tabulky a Nové Veselí je v ní páté, ale jen tři body za obhájci titulu.

"Pohár je jiná soutěž, my chceme postoupit co nejdále. Přistoupíme k tomu zodpovědně, finále už je blízko," doplnil kouč plzeňského Talentu.

"Hlavně musíme zlepšit obranu, být agresivnější, abychom víc pomohli gólmanům," uvědomuje si i pivot Šimon Macháč, na čem je potřeba pracovat. To, že by týmu při náročném programu ubývaly síly odmítá. "Letní příprava byla dobrá, máme z čeho brát," doplnil. "Já jsem vítězný typ, do Veselí jedeme vyhrát, i když víme, že to bude těžké. Oni jsou doma hodně silní, prohrála tam i Karviná," připomněl slovenský pivot.

Na postup do finále ale myslí i domácí celek. "Kdo mě zná tak ví, že jsem blázen, co chce vyhrát všechno, co jde. Ale bude to samozřejmě velmi těžké," prohlásil v rozhovoru na svazovém webu Pavel Hladík, trenér týmu z Vysočiny. "Plzeň je v posledních letech jednoznačně nejúspěšnější český klub. My jsme finále nikdy nehráli, a tak naše motivace a přání uspět jsou samozřejmě velké," doplnil kouč Nového Veselí.

To postoupilo mezi kvarteto nejlepších jako poslední, když ve čtvrtfinálové dohrávce porazilo minulý týden doma Hranice až po boji 31:29 i díky deseti brankám estonského házenkářeVoiki, třikrát se trefil další zahraniční hráč Bassomben, levoruký Kamerunec. Cizineckou legii v týmu z Vysočiny doplňují ještě ukrajinské křídlo Turchenko, slovenský gólman Šimovček a nejlepší střelec týmu Srb Sekulič, který zve na pohárové semifinále z plakátů. Nové Veselí však spoléhá i na mladíky z vlastní líhně (Melichar, Ptáčník, Bartůněk) nebo Kochicha, jenž přišel před sezonou z Frýdku-Místku.

Oba celky už se letos střetly ve Strabag Rail extralize, plzeňský Talent na úvod sezony doma vyhrál jasně 31:23. Teď ale bude mít výhodu domácí prostředí soupeř a bude chtít dokázat, že je zvlášť ve svojí ZDT Areně silný. Nové Veselí v extralize doma porazilo i loňského finalistu Karvinou, ztratilo jen bod se Zubřím a prohrálo s pražskou Duklou.

Teď tedy vyzve v pohárovém semifinále mistrovský Talent M.A.T. Plzeň.

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.