#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent bude doma dohánět manko

Talent tým Plzeňského kraje na úvod finálové série s Baníkem Karviná prohrál na palubovce soupeře 28:33. Druhý zápas je na programu ve středu od 18 hodin v Plzni.

"Rychle jsme prohrávali o pět gólů, což byl klíčový okamžik zápasu," připomněl jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl nepovedený vstup jeho svěřenců do zápasu. Talent vstřelil první gól po osmi a půl minutách, v té době už prohrával 0:5.

I když se pak několikrát přiblížil na dvě branky, Karviná si udržovala pohodový náskok. Minutu před poločasem vedla dokonce o šest branek, až těsně před klaksonem Douda snížil na 13:18.

"Bylo krásně vidět, že s vedením v zádech se Baník nemusel úplně tlačit do maximálního nasazení, protože měl díky náskoku ten zápas v každé chvíli částečně pod kontrolou. Proti tak kvalitnímu týmu se ztráta dohání špatně," uvědomoval si kouč Talentu.

Ani po přestávce se obraz hry výrazněji nezměnil, Karviná dost těžila i ze hry bez brankáře v sedmi lidech v poli. "Dávali jsme z toho góly. Jsme za to rádi, protože plzeňská obrana je jedna z nejlepších v extralize, hrají ji rychle a agresivně," říkal karvinský kouč Michal Brůna, jehož tým tak udělal první krok za titulem. Střelecky se blýskl Vojtěch Patzel, autor jedenácti gólů.

"Myslím si, že další zápasy budou mít větší kvalitu, nasazení a náboj. Karviná mohla zápas odehrát líp a my asi tak dvakrát líp. Dneska to nebyl ten nejlepší Baník, ale my jsme své šance nevyužili. Pevně doufám, že vyhrajeme tři zápasy," přál si Petr Štochl navzdory úvodní porážce.

Druhý zápas je na programu ve středu od 18 hodin v městské hale na Slovanech. Přijďte vytvořit plzeňským házenkářům skvělou domácí atmosféru ať se potvrdí slova karvinského kouče Michala Brůny po prvním zápase: "V Plzni nás čeká peklo."

Baník Karviná - Talent tým Plzeňského kraje 33:28 (18:13)

Nejvíce branek Karviné: Patzel 11/5, Růža 6, Sobol 4, Užek, Solák a Petrovič po 3.

Sestava a branky: Šmíd, Herajt 2 - Douda 6/1, Linhart 6, Režnický 4, Nejdl 3, Šafránek 3, Stehlík 2/1, Vinkelhöfer 1, Chmelík 1, Škvařil, Šindelář, Korbel, Říha, Kaplan, Sedlák.

Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Vyloučení: 3:4. Sedmimetrové hody: 5/5:3/2. Diváci: 1251. Stav série: 1:0