STOPROCENTNÍ BODOVÝ ZISK V PODÁNÍ DOROSTENCŮ

V rámci 6. kola dorostenckých lig se všechna naše družstva představila na palubovkách soupeřů. Mladší dorost B se v neděli 22. 10. 2023 od 13:00 hod. představil v Pardubicích, mladší dorost A ve stejný čas nastoupil na palubovku sportovní haly v Jičíně a na stejném místě se pak od 15:00 hod. představilo i družstvo staršího dorostu. Šesté kolo bylo pro naše dorosty výsledkově úspěšné a poprvé v soutěžním ročníku 2023/2024 ve znamení plného bodového zisku.

2. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

V úvodu utkání měli navrch domácí a rychle se ujali čtyřbrankového vedení 5:1, což mělo za následek ještě před koncem šesté minuty prvního poločasu náš time out. Po time outu jsme se vrátili do hry a snížili na rozdíl dvou branek, ale poté jsme opět soupeři dovolili převzít otěže utkání do jeho rukou a na konci třinácté minuty jsme prohrávali již o šest branek 11:5. Následně jsme zlepšenou hrou v obraně nedovolili soupeři více jak devět minut vstřelit branku a v průběhu dvacátédruhé minuty jsme vyrovnali stav utkání na 11:11. Poté jsme bohužel opět polevili a domácí si do poločasu vypracovali čtyřbrankový náskok. Poločas jak na houpačce tak skončil vítězstvím domácích 18:14. Samotný vstup do druhého poločasu se nám vydařil a po dvou minutách jsme snížili na rozdíl jediné branky 18:17. V následujících minutách se však opakoval scénář z prvního poločasu a za další tři minuty domácí vedli o pět branek 23:18. Následující minuty přinesly konstantní přírustky branek a do poslední čtvrtiny utkání jsme šli za stavu 27:23 pro domácí. Vstup do poslední čtvrtiny utkání se nám povedl a v polovině čtyřicátéosmé minuty jsme vyrovnali na 27:27 a začínalo se nanovo. I v následujících minutách jsme tahali za delší konec provazu a domácím jsme odskočili na dvoubrankový rozdíl, který jsme v poslední minutě utkání dokázali ještě navýšit a nakonec si z Pardubic odvážímě 2 body za vítězství 32:35.

STATISTIKA UTKÁNÍ 1. HC Pardubice - Talent Škoda JS Plzeň B

TABULKA 2. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Vstup do utkání nebyl z naší strany úplně ideální, kdy zejména v obranné fázi jsme nebyli dostatečně důrazní a neplnili jsme to, s čím jsme do utkání šli. Po první desetiminutovce jsme sice byli o tři branky lepší, ale v průběhu čtrnácté minuty už byl stav utkání srovnaný 8:8. Následující time out nám pomohl a postupně jsme se začali domácím výsledkově vzdalovat. Na začátku třiadvacáté minuty jsem vedli již o pět branek a po time outu domácích jsme navýšili rozdíl ve skóre již na šest branek 11:17. Mírné prostřídání v sestavě nás stálo vybudovaný náskok a soupeř do poločasu snížil, i díky poslední zbytečné ztrátě, na rozdíl čtyř branek 14:18. Vstup do druhého poločasu se nám vůbec nevydařil a domácí snížili již na rozdíl dvou branek. Ze špatného vstupu do druhého poločasu jsme se po chvíli oklepali a od třicátéšesté minuty jsme určovali vývoj utkání. Do poslední desetiminutovky utkání jsme šli s desetibrankovým vedením 21:31 a utkání v poklidu dovedli do vítězství 26:35.

STATISTIKA UTKÁNÍ C.S.CARGO HBC Jičín - Talent Škoda JS Plzeň A

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Vstup do utkání se našim starším dorostencům povedl náramně a na začátku šestnácté minuty za stavu 5:11 sáhli domácí k prvnímu time outu. Ani time out domácích nás nezastavil a nadále jsme na palubovce dominovali. Domácím tak nezbylo nic jiného, než si v polovině dvaadvacáté minuty za stavu 5:16 vzít už druhý time out. I po druhém time outu domácích jsme tahali za delší konec provazu a v úvodu dvacátéčtvrté minuty vedli již rozdílem třinácti branek 5:18. V dalším průběhu prvního poločasu jsme povolili v koncentraci a do šaten jsme šli s desetibrankovým náskokem 10:20. V úvodu druhého poločasu jsme si vzali třináctibrankový náskok velmi rychle zpět, ale domácí dokázali reagovat a opět stáhli manko na rozdíl deseti branek. Ještě jednou jsme se v průběhu druhého poločasu dokázali domácím vzdálit na rozdíl třinácti branek, a to v průběhu čtyřicátétřetí minuty, kdy jsme zvyšovali na 15:28. O vítězi utkání už bylo v té době rozhodnuto, byť se domácí pokusem o vysunutou obranu snažili ještě konec utkání zdramatizovat. Ve zbývajících minutách utkání už jsme domácím dovolili pouze upravit konečný brankový rozdíl, který po závěrečném hvizdu čítal devět branek. Starší dorostenci tak prvně v sezoně naplno bodovali a za vítězství 27:36 si připisují důležité dva body do tabulky.

STATISTIKA UTKÁNÍ C.S.CARGO HBC Jičín - Talent Škoda JS Plzeň

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

Ve 7. kole soutěžního ročníku 2023/2024 se všechna dorostenecká družstva představí v sobotu 28.10.2023 na domácí palubovce. Družstvo mladšího dorostu B přivítá od 11:00 hod. TJ Sokol Úvaly a následně mladší dorost A a starší dorost přivítají družstva Házenkářské Akademie Olomouckého kraje.