#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Starší žáci vyhráli na turnaji v Hostivicích

Starší žáci Talent Škoda JS Plzeň se v neděli 31. 5. 2020 představili po dlouhé odmlce zaviněné epidemiologickou situací na jednodenním turnaji pořádaném ve Sportovním centru Hostivice.

Turnaj byl uspořádán pro ročníky narození 2006 a 2007 tj. pro věkovou kategorii starších žáků pro soutěžní ročník 2020/2021 a hrál se systémem každý s každým na 2x18 minut.

Turnaje se krom našeho družstva zúčastnila družstva HC Dukla Praha, TJ JM Chodov, Lions Hostivice BLUE a  Lions Hostivice RED.

V prvním utkání jsme se utkali s Duklou Praha a od úvodu jsme tahali za delší konec provazu. Utkání jsme nakonec dovedli do vítězství v poměru 22:8.  Ve druhém utkání se nám postavilo družstvo Lions Hostivice BLUE. Úvodní poločas utkání byl vyrovnaný a na jeho konci jsme si drželi mírný náskok v poměru 12:8. Do druhého poločasu jsme vstoupili o něco lépe a postupně jsme svůj náskok navyšovali až na konečný stav 27:17. Třetí utkání v pořadí nás čekal soupeř z TJ JM Chodov mající ve svém středu dvě urostlé spojky. V prvním poločasu jsme si vypracovali i přes řadu neproměněných šancí pětibrankový náskok 9:4. Ve druhém poločasu se hra odvíjela podobně jako v poločasu prvním a konečný stav 18:7 je tomu důkazem. Poslední čtvrté utkání s Lions Hostivice RED bylo naší jednoznačnou záležitostí a skončilo přesvědčivým vítězstvím 24:7. Naši chlapci se tak po zásluze stali vítězem turnaj.

Zhodnocení turnaje:

Co se týče závěrečného zhodnocení turnaje, asi není moc co dodat - 4 vítězství při skóre 91:39. Co však je mnohem cennější než vítězství v turnaji a skóre je to, že si kluci mohli konečně po 3 měsících zahrát. Všichni se už těšili, až budou konečně zase moci obléct dresy a vyběhnout na palubovku haly. Na turnaji jsme se prezentovali velmi dobrou obranou fází hry, na které stavíme. Ve třech utkáních jsme obrannou fázi zvládli na výbornou, pouze v utkání s Lions Hostivice BLUE chlapci "trochu" tápali s řešením útočných náběhů soupeře. V útočné fázi hry se nám rovněž dařilo až na některé situace, kdy jsme řešili finální střelbu zbrkle. Vzhledem k tříměsíčnímu volnu jsme ale s předvedeným výkonem nadmíru spokojeni.

Závěrem patří veliké poděkování pořadatelům z Hostivic, kteří tento turnaj uspořádali, protože to pro nás byao do konce sezony asi jediná možnost jak si zahrát.