STARŠÍ ŽÁCI TALENT ŠKODA JS PLZEŇ STŘÍBRNÍ NA 20. ROČNÍKU JIHOČESKÉHO POHÁRU

Starší žáci Talent Škoda JS Plzeň se o víkendu  4.  a  5. ledna 2020 zúčastnili 20. ročníku turnaje O putovní pohár Jihočeského kraje, který se uskutečnil ve sportovní hale v Jindřichově Hradci.

Na cestu se hoši vydali z Plzně již v pátek odpoledne, přičemž na turnaj bylo nominováno družstvo složené převážně z chlapců věkově stále mladších žáků, doplněné o několik starších žáků (kombinace ročníků narození 2006, 2007 a jedné 2008).

V sobotu měli starší žáci Talent Škoda JS Plzeň na programu tři utkání, nejprve se jim ráno v 09:00 hod. postavilo do cesty družstvo HBC Strakonice. Utkání se soupeřem, se kterým se chlapci před několika lety utkávali ve sdruženém přeboru, bylo nad očekávání jednostrannou záležitostí a skončilo naší výhrou v poměru 17:5. Ve druhém utkání nastoupili chlapci proti slovenskému družstvu TJ Strojár Malacky, které nás fyzickými parametry výrazně převyšovalo. Hoši do utkání vstoupili výborně a neustále navyšovali naše vedení až na stav 9.3 v náš prospěch. Za tohoto stavu jsme neproměnili trhák a z protiútoku jsme inkasovali branku. Chlapci v tento moment trochu zpanikařili a několika technickými chybami během velmi krátké doby nabídli soupeři snížení na rozdíl jediné branky v poměru 9:8. Po tomto chvilkovém black outu jsme se vrátili ke hře z úvodu utkání a odskočili soupeři na tříbrankový rozdíl, který soupeř v úplném závěru korigoval na konečných 16:14 v náš prospěch. V posledním sobotním utkání nás čekal soupeř z Úval. S Úvaly jsme se utkali v prosinci na žákovské lize, takže jsme věděli, do čeho jdeme. Utkání bylo od úvodního hvizdu velmi vyrovnané, kdy jsme si drželi mírný náskok, který jsme dovedli do dvoubrankového vítězství v poměru 16:14.

Po sobotním programu jsme tak měli plný počet bodů a v podstatě jistotu nedělního finále. Sobotní odpoledne jsme s klukama strávili v jindřichohradeckém aquaparku, kde řádně zregenerovali řáděním v divoké řece a místních vířivkách, o hromadné jízdě na tobogánu nemluvě.

V nedělním programu nás čekalo dopolední utkání s rakouským Linzem "B" a odpolední finále. Dopolední utkání proti rakouskému družstvu se nám zejména v útočné fázi příliš nevyvedlo, postupem času se ofenzivní část hry zlepšovala a i díky tomu jsme nakonec základní skupinu zakončili vítězstvím 10:1. Posledním utkáním turnaje bylo finále, ve kterém jsme se utkali se soupeřem ze Zlína. Do utkání jsme vstoupili s tím, že nemáme co ztratit, neboť soupeř nás ve všech fyzických parametrech výrazně převyšoval. Úvod utkání měl ve svých rukou soupeř, který se dostal rychle do vedení 2:0, chlapci to nevzdali a bojovali a odměnou jim bylo vyrovnání na 2:2. Svojí bojovností si na svou stranu získali i celou halu a za povzbuzování se kluci divákům odměňovali urputností a obětavostí v mnohdy nerovných soubojích. Soupeř nadále táhl za delší provaz a odskočil nám na tříbrankový rozdíl v poměru 7:4 a 8:5. Následně se nám podařilo snížit na 8:7 a za tohoto stavu jsme neproměnili sedmimetrový hod a další stoprocentní střeleckou příležitost. Soupeř nám odskočil opět na tříbrankový rozdíl v poměru 10:7, ale ani za toho stavu to kluci nezabalili a dál bojovali. Odměnou za to jim bylo snížení na 10:8 a dvě bohužel neproměněné střelecké příležitosti. Vítězem turnaje se po zásluze stal náš soupeř ze Zlína, našim chlapců, však za předvedený výkon patří obrovský respekt. Však si svojí bojovností získali i celou jindřichohradeckou halu, která je po výsledkově nepovedeném finále (herně se totiž kluci neměli vůbec za co stydět ba naopak) vyprovodila zaslouženým potleskem.


Zhodnocení turnaje:

Co se týče závěrečného zhodnocení turnaje, asi není moc co dodat. Na turnaj jsme záměrně jeli se skupinou tzv. mladých (2006 + 2007 + 2008) a turnaj splnil to, co jsme od něj očekávali. Chlapci turnaj odjezdili tak, jak jsme po nich chtěli. Do turnaje jsme vstupovali bez výsledkových ambicí a chlapcům jsme kladli na srdce, že důležitý je výkon a když se vše sejde, může se povést i umístění, které pro nás bylo až druhořadé. Družstvo opět prokázalo svojí vnitřní sílu, to je to na čem tato skupina chlapců staví a co jí žene dál - sounáležitost, obětavost, bojovnost a plnění rolí v družstvu. Z toho všeho pak pramení radost jedinců nejen z úspěchu kolektivu, ale i z jednotlivé akce spoluhráče.

Závěrem patří veliké poděkování našemu doprovodu Vencovi, Frantovi a Lubošovi. Vencu jsme sice nějakou dobu hledali, ale nakonec to dopadlo (zasvěcení vědí své), ale masérská práce Luboše před finále se Zlínem pomohla chlapcům alespoň trochu dobít baterky, neboť "boj Davidů s Goliáši" stál naše chlapce hodně sil a pár šrámů.  Hoši díky a ZDEŇKOVI ZDAR :)

Sestava Talent Škoda JS Plzeň

Brankáři: Jakub RUML, Adam ŘEHÁČEK

Hráči v poli: Matěj LUHOVÝ, Jakub ŠOLLAR, Jan BAUMRUK, František TOMKA , Jáchym KREPINDL, Ondřej ŠÍMA, Jaromír VOVES, Josef JAROŠ

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.