Starší žáci TALENT ŠKODA JS PLZEŇ jsou mistři ČR!

Starší žáci Talent Škoda JS Plzeň se v sobotu 7. 5. 2022 představili na palubovce sportovní haly v Liberci v rámci 6. kola Žákovské ligy starších žáků. Los soutěže nám do posledního kola této nejvyšší celorepublikové soutěže staršího žactva přisoudil družstva Jiskra Třeboň, Liberec Handball, HC Zubří a Sokol Ostrava.

Před turnajem byly karty rozdány více než jasně, tři vítězství ze čtyř utkání nám bez ohledu na výsledky dalších turnajů 6. kola Žákovské ligy zajistí titul - Mistr České republiky v házené starších žáků pro soutěžní ročník 2021/2022. V případě více porážek pak budeme muset čekat do neděle na utkání dalších aspirantů o titul. Na turnaj jsme odjížděli s bilancí 20 utkání a 20 výher a naším cílem bylo zvládnout všechna utkání a završit povedenou sezonou ziskem titula Mistra ČR, a to nejlépe bez ztráty bodu. Zároveň jsme si byli vědomi, že nás na turnaji budou čekat minimálně dvě těžká utkání s družstvy HC Zubří a Sokol Ostrava, nicméně jsme dopředu nepodceňovali ani utkání proti ostatním družstvům.

Do turnaje jsme vstupovali v pořadí druhým utkáním a naší první překážkou dne bylo družstvo Jiskry Třeboň. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a soupeře jsme v prvních osmi minutách k ničemu nepustili. Po osmi odehraných minutách jsme vedli 5:0 a měli nakročeno k vítězství. I nadále jsme nepolevovali v obranných činnostech a z rychlých kontrů jsme trestali ztráty soupeře. Po odehraných patnácti minutách bylo utkání za stavu 12:2 v náš prospěch rozhodnuto. Soupeři se do poločasu podařilo snížit na poločasový stav 13:4. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako poločas první a utkání jsme nakonec dovedli do přesvědčivého vítězství 26:9.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň - Jiskra Třeboň

Do druhého utkání proti družstvu pořádajícího oddílu Liberec Handball jsme nevstoupili úplně podle našich představ. V obraně jsme opět odváděli poctivou práci, ale v útočné fázi jsme se trápili. Nebyli jsme důrazní, útočné akce byli zbrklé a chaotické. Po time outu na konci osmé minuty za stavu 1:3 v náš prospěch došlo k rychlému obratu a během jedné minuty jsme soupeři vstřelili tři branky. I v dalším průběhu poločasu jsme se soupeři výsledkově vzdalovali, přičemž do poločasové přestávky jsme šli s jedenáctibrankovým náskokem 2:13. Ve druhém poločasu jsme pak pokračovali v jasné dominanci na palubovce a utkání jsme dovedli do drtivého vítězství 5:29.

STATISTIKA UTKÁNÍ Liberec Handball - Talent Škoda JS Plzeň

Před třetím utkáním bylo všem jasné, že už chybí jen jedno vítězství ze dvou pokusů a chlapci se stanou Mistrem České republiky. Do utkání proti HC Zubří jsme vstoupili přesně tak jak jsme chtěli, kvalitní defenziva doplněná rychlým přechodem do útoku byly naší největší zbraní. Soupeře jsme od úvodu k ničemu nepustili, drželi jsme se stanoveného plánu a v podstatě v polovině sedmé minuty za stavu 2:8 v náš prospěch už rozhodli o osudu utkání. Na chlapcích bylo vidět, že utkání proti kvalitním soupeřům je baví a umí se v nich namotivovat k výrazně lepším výkonům. V dalším průběhu utkání jsme vycházeli z kvalitní a poctivé defenzivní práce, za kterou jsme byli odměněni několika jednoduchými brankami v síti soupeře. Poločas jsme dovedli do vítězství 4:13. I ve druhém poločasu se nám nadále dařilo navyšovat rozdíl ve skóre a i po výrazném prostřídání na obou stranách jsme nakonec dovedli utkání do vítězství 7:21 a stali se tak Mistrem České republiky 2021/2022.

STATISTIKA UTKÁNÍ HC Zubří - Talent Škoda JS Plzeň

Před čtvrtým utkáním 6. kola Žákovské ligy bylo chlapcům jasné, že už mají titul Mistra ČR v kapse, nicméně jsme je nabádali k tomu, aby svoji sezónní dominanci potvrdili na hřišti a nezkazili si tak celkový dojem ze sezony. Na chlapcích bylo již před utkáním patrné, že naše nabádání je zbytečné, že oni sami chtějí sezonu završit s čistým štítem a dojít si v pro některé chlapce posledním utkání v žákovské kategorii pro dva body. Vstup do utkání se nám podařil, opět jsme si pomohli výbornou obranou, kdy soupeř naši obranu poprvé dokázal překonat až v čase 7:13 kdy snižoval na 5:1. I nadále jsme byli lepším družstvem a soupeře nepouštěli do větších brankových příležitostí a když už, tak je pokryl Adam v brance. Do poločasu jsme dokázali navýšit rozdíl skóre na šest branek. Do druhého a posledního poločasu Žákovské ligy soutěžního ročníku 2021/2022 jsme tak vstupovali za stavu 9:3 v náš prospěch. Úvod druhého poločasu byl jako přes kopírák poločasu prvního a po necelých osmi odehraných minutách jsme vedli už desetibrankovým rozdílem 14:4. Utkání jsme poté v poklidu dovedli do vítězství 17:9 a zasloužená radost chlapců mohla naplno propuknout.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň - Sokol Ostrava


TABULKA ŽÁKOVSKÉ LIGY 2021/2022


ZHODNOCENÍ SOUTĚŽNÍHO ROČNÍKU 2021/2022 TRÉNINKOVÉ SKUPINY "2007"

Před soutěžním ročníkem 2021/2022 jsme se rozhodli a dokázali si prosadit, že tréninková skupina chlapců "2007" bude krom žákovské kategorie hrát i kategorii mladšího dorostu. Při této příležitosti jsme tak přihlásili i 2. ligu mladšího dorostu, ve které chlapci z tréninkové skupiny "2007" tvořili její jádro.

Před sezonou jsme si vytyčili jako jeden z hlavních cílů Žákovskou ligu, kterou považujeme za nejtěžší soutěž v mládežnických kategorií. Náročnost soutěže je dána zejména čtyřmi utkáními v jeden hrací den, kdy mnohdy si chlapci musí sáhnout na samé dno sil a jeden nepovedený den může výsledkově zhatit celou sezonu.

Naše volba se nám ukázala jako správná, chlapci se v dorostenecké soutěži otrkávali s fyzicky zdatnějšími soupeři a nabyté zkušenosti pak zúročili v Žákovské lize. Dokladem a podrthnutím toho pak je i skutečnost, že pět chlapců z naší tréninkové skupiny se výrazně zapsalo i do utkáních 1. ligy mladšího dorostu což nás před sezonou ani nenapadlo.

"Ve svých" soutěžích (Žákovská liga a 2. liga mladšího dorostu) pak naprosto dominovali. Zde čísla hovoří za vše není co více komentovat

2. liga mladšího dorostu

22 utkání = 22 VÝHER = 44 BODŮ PŘI SKÓRE 728:442

Žákovská liga starších žáků

24 utkání = 24 VÝHER = 48 BODŮ PŘI SKÓRE 548:236

Závěrem je na místě chlapcům poděkovat, poděkovat za práci v tréninku, za bojovnost, za to jací jsou. Za nás za trenéry musím konstatovat, že pro nás byla radost s nima jít sezónou, byť né vždy se vše dařilo podle představ (a my jim to opravdu umíme říct), ale nakonec jsme vše společně vždy vzládli. A to je asi to čeho si na chlapcích ceníme nejvíc - jejich sounáležitosti, týmovosti, volnočasových aktivit i mimo házenou a rovněž radosti z úspěchu druhého. S chlapci jsme projeli republiku křížem krážem, najezdili tisíce kilometrů, vyslechli nespočet playlistů, prostě strávili hodně opravdu hodně času. Za těch několik let co s chlapci působíme už jsou prostě součástí našich životů a tak jejich radost je i radostí naší.

hoši KLOBOUČEK 

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.