#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

STARŠÍ ŽÁCI OVLÁDLI 4. ROČNÍK TURNAJE O PUTOVNÍ POHÁR ŘEDITELE ŠKODA JS A.S.

Od pátku 22. 10. do neděle 24. 10. 2021 jsme ve dvou sportovních halách Městské sportovní haly v Plzni na Slovanech pořádali 4. ročník mezinárodního turnaje "O putovní pohár ředitele ŠKODA JS a. s.", určeného pro kategorie mladších a starších žáků.

V kategorii starších žáků se představila dvě naše družstva, družstvo Talent Škoda JS Plzeň I tvořené z hráčů ročníku narození 2007 doplněné jedním hráčem roč. 2008 a družstvo Talent Škoda JS Plzeň II složené z chlapců ročníku narození 2008 doplněné několika hráči ročníku narození 2009.

V kategorii starších žáků se utkalo nakonec jen 7 družstev, a to vinou odhlášení družstva Nového Veselí z důvodu karantény jejich hráčů.

Talent Škoda JS Plzeň I 36:9 Talent Škoda JS Plzeň II
(14:2)

Úvodní hvizd turnaje v kategorii starších žáků zazněl v pátek v 15:00 hod. a hned se jednalo o derby dvou našich družstev.  Již od úvodu prvního poločasu bylo zřejmé, že půjde o jednoznačnou záležitost. Po poločasu 14:2 nakonec dovedlo první družstvo utkání do přesvědčivého vítězství 36:9.

Sestava Talent Škoda JS Plzeň I
Brankář: Adam ŘEHÁČEK

Hráči v poli: Matěj LUHOVÝ (4 branky), Viktor VONÁŠEK (1 branka), Jan BAUMRUK (7 branek), Jan VALEŠ (5 branek), František TOMKA (2 branky), Ondřej ŠÍMA (1 branka), Adam DANÍČEK (8 branek),Tomáš TUREK (1 branka), Josef JAROŠ (4 branky) a David CVACH (3 branky)

Talent Škoda JS Plzeň I 25:13 Sokol Telnice
(15:4)

Ve druhém pátečním utkání jsem se utkali s jihomoravským soupeřem z Telnice, který měl ve svém středu hned několik velmi šikovných házenkářů, z nichž nad všechny vyčníval pozdější nejlepší střelec turnaje Roman Jahoda. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a naší obranou hrou jsme nutili soupeře k chybám. Podpořeni výborným výkonem Adama v brance jsme se soupeři výsledkově postoupně vzdalovali, kdy v poločasu jsme již byli na jedenácti brankovém rozdílu 15:4 v náš prospěch. Ve druhém poločasu jsme už po prostřídání drželi vybojovaný náskok a utkání dovedli do vítězství 25:13.

Hráči v poli: Matěj LUHOVÝ (5 branek), Viktor VONÁŠEK, Jan BAUMRUK (8 branek), Jan VALEŠ (1 branka), František TOMKA (2 branky), Ondřej ŠÍMA (4 branky), Adam DANÍČEK (2 branky), Tomáš TUREK (2 branky), Josef JAROŠ a David CVACH (1 branka)

Talent Škoda JS Plzeň I 25:9 Dukla Praha 4
(13:5)

V rámci sobotního programu nás jako první ze tří soupeřů čekalo družstvo Dukly Praha 4. Do utkání jsme vstoupili opět dobře a ihned jsme si získali několika brankový náskok, který jsme do poločasu navýšili až na osm branek. I ve druhém poločasu jsme naše vedení neustále navyšovali až na konečný šestnáctibrankový rozdíl v poměru 25:9.

Hráči v poli: Matěj LUHOVÝ (5 branek), Viktor VONÁŠEK (4 branky), Jan BAUMRUK (4 branky), Jan VALEŠ (2 branky), František TOMKA (2 branky), Ondřej ŠÍMA (2 branky), Adam DANÍČEK (2 branky), Tomáš TUREK, Josef JAROŠ (3 branky) a David CVACH (1 branka)

Talent Škoda JS Plzeň I 33:5 Dukla Praha 6
(17:3)

I druhé utkání sobotního programu proti druhému družstvu Dukly Praha bylo jednoznačnou záležitostí a po poločasu 17:3 jsme zvítězili vysoko 33:5

Hráči v poli: Matěj LUHOVÝ (4 branky), Viktor VONÁŠEK (5 branek), Jan BAUMRUK (5 branek), Jan VALEŠ (3 branky), František TOMKA (2 branky), Ondřej ŠÍMA, Adam DANÍČEK (5 branek), Tomáš TUREK (2 branky), Josef JAROŠ (1 branka) a David CVACH (6 branek)

Talent Škoda JS Plzeň I 29:12 Lovci Lovosice
(16:7)

Ve třetím utkání sobotního programu se nám do cesty postavilo družstvo Lovci Lovosice. Utkání bylo soubojem o vítezství v turnaji a od počátku mělo i takový náboj. V útočné fázi se nám dařilo překonávat obranu soupeře, ale v obranné fázi jsme se zejména na pravé straně trochu trápili s vysokou spojkou soupeře. Přesto jsme se soupeři postupně výsledkově vzdalovali a v poločase už jsme měli devítibrankový náskok. Po prostřídání na obou stranách jsme i ve druhém poločasu vedení navyšovali a nakonec jsme utkání po velmi dobrém výkonu dovedli do vítězství 29:12

Hráči v poli: Matěj LUHOVÝ (4 branky), Viktor VONÁŠEK, Jan BAUMRUK (12 branek), Jan VALEŠ (1 branka), František TOMKA (6 branek), Ondřej ŠÍMA (1 branka), Adam DANÍČEK (2 branky), Tomáš TUREK, Josef JAROŠ a David CVACH (3 branky)

Talent Škoda JS Plzeň I 32:9 Lions Hostivice
(13:6)

V nedělním programu turnaje nás čekalo už jen utkání proti družstvu Lions Hostivice. Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, laxní přístup, nedůraz v obraně, neproměněné 100% příležitosti, to byl obraz celého našeho výkonu v prvním poločasu, který skončil 13:6 v náš prospěch. Po důrazné poločasové domluvě byl druhý poločas diametrálně odlišný od poločasu prvního a i díky tomu jsme nakonec v utkání zvítězili 32:9.

Hráči v poli: Matěj LUHOVÝ (2 branky), Viktor VONÁŠEK (4 branky), Jan BAUMRUK (10 branek), Jan VALEŠ (2 branky), František TOMKA (2 branky), Ondřej ŠÍMA (3 branky), Adam DANÍČEK (4 branky), Tomáš TUREK, Josef JAROŠ (1 branka) a David CVACH (4 branky)

Zhodnocení turnaje:
Vzhledem k tomu, v jaké situaci se sport v posledních dvou letech nachází, jsme se do poslední chvíli tak trochu obávali, abychom turnaj vůbec mohli uspořádat. Nakonec nás současná situace stála "jen" účast zahraničních družstev a v neposlední řadě družstva Nového Veselí, kterému na poslední chvílí v účasti zabránila karanténa.

Od turnaje jsme očekávali, že nás po téměř dvou letech prověří vícedenní turnaj a ukáže nám, jak na tom aktuálně jsme. Až na družstvo Sokola Telnice jsme se všemi družstvy měli z předchozích let herní zkušenost a turnaj nám tak měl rovněž ukázat, jak jsme si během herní přestávky zaviněné pandemií a následné tréninkové přípravy od jarních měsíců vedli.  Turnaj jsme zvládli velmi dobře, zejména v útočné fázi jsme jasně dominovali a když jsme přidali i agresivitu v obrané fázi, na které si zakládáme, narůstal rozdíl ve skóre vždy obrovskou rychlostí.

Výsledkem všeho byl i zisk dvou individuálních ocenění, kdy Jan Baumruk se stal nejlepším hráčem a Adam Řeháček nejlepším brankářem kategorie starších žáků. Tato ocenění jsou však oceněním výkonu celého družstva - všichni chlapci na něm měli podíl svojí bojovností a splněním své role v družstvu.

Vítězství v turnaji nás potěšilo, ale turnaj je pro nás v podstatě vstupem do sezony, která doufáme bude dlouhá a úspěšná. Víme, že před sebou máme spoustu práce v trénincích, tak abychom se pořád zlepšovali a byli, pokud možno co nejlépe připraveni na další výzvy.

V krajské lize jsme se již přímo kvalifikovali do Žákovské ligy, což je pro kategorii starších žáků vrcholná celorepubliková soutěž. Více jak polovina chlapců zároveň hraje stabilně 2. ligu mladšího dorostu a čtyři chlapci už nakukují i do 1. ligy mladšího dorostu i to je odměna za jejich práci v trénincích a zároveň závazek do další přípravy.