Starší žáci odehráli 1. kolo Plzeňské ligy

Starší žáci Talent Škoda JS Plzeň odehráli v sobotu 26. 9. 2020 ve Sportovní hale města Plzně na Slovanech 1. kolo Plzeňské ligy starších žáků.

V rámci 1. kola se postupně utkali s družstvy HK Slavia VŠ Plzeň, Sokol Šťáhlavy a Házená Rokycany.

První utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň bylo od úvodního hvizdu jednoznačnou záležitostí. Po pěti minutách jsme vedli 9:0 a utkání se pak jen dohrávalo a skončilo drtívým vítězstvím 39:3. Ve druhém utkání jsem se utkali s družstvem Sokola Šťáhlavy. Od úvodu jsme si až do stavu 3:2 drželi jednobrankový náskok, poté soupeř šňůrou tří branek otočil na 3:5. Po chvíli jsme se tříbrankovou šňůrou prezentovali i my a opět jsme vedli o jednu branku 7:6. Poločas nakonec skončil remízou 8:8. Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře a soupeř opět třemi brankami strhl vedení na svojí stranu. Až po pěti minutách druhého poločasu za stavu 10:13 jsme zlepšili hru a pěti brankami během pěti minut jsme se dostali opět do jednobrankového vedení 15:14, které jsme následně dokázali zvýšit na rozdíl dvou branek, který jsme drželi až do samotného závěru utkání, kdy jsme lacinou brankou z dálky nechali soupeře snížit na konečný jednobrankový rozdíl 21:20. Do třetího utkání proti Házená Rokycany jsme vstoupili dobře a po deseti minutách jsme vedli 4:0. I po výrazném prostřídání jsme po poločasu 10:4 nakonec zvítězili desetibrankových rozdílem 22:12.

VÝSLEDKY 1. KOLA PLZEŇSKÉ LIGY

Zhodnocení turnaje:
Turnaj se odehrál tak, jak jsme předpokládali. Šlo v podstatě o první ze dvou našich soubojů se Sokolem Šťáhlavy o přímý postup do Žákovské ligy. Naše jednobrankové vítězství, je pouze prvním krokem, který jsme udělali a o přímém postupujícím se tak rozhodne až ve druhém utkání, které se uskuteční v neděli 11. 10. 2020 ve Šťáhlavech. Na poraženého pak bude čekat následná listopadová kvalifikace, kdy při kvalitách obou soupěřů lze předpokládat, že se obě družstva nakonec probojují do celorepublikové soutěže - Žákovské ligy starších žáků a budou reprezentovat Plzeňský kraj mezi 25 účastníky z celé republiky.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.