#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Stanovisko klubu Talent Plzeň k vyjádření trenéra Michala Brůny

Stanovisko klubu Talent Plzeň k vyjádření trenéra Michala Brůny na oficiálním webu klubu HCB Karviná ze dne 18.5. (po 4. utkání finálové série Chance extraligy)

Klub Talent Plzeň se rezolutně ohrazuje proti výroku trenéra Karviné Michala Brůny po 4. finálovém utkání Chance extraligy, ve kterém obviňuje Jana Chmelíka z úmyslu svým faulem zranit Dominika Soláka a tím ho vyřadit z finálové série. Toto vyjádření hrubě poškozuje dobré jméno samotného hráče i klubu Talent Plzeň. Jednání popisované trenérem Brůnou se v žádném případě neslučuje s filozofií, kterou náš klub razí, ani s jakoukoliv definicí sportu jako takového. Nikdy neměl žádný z hráčů úkol atakovat hráče soupeře za účelem jej zranit, uvažování tohoto typu je nám zcela cizí. Klub se proti tomuto nařčení důrazně vymezuje.

Faul našeho hráče Jana Chmelíka byl v utkání správně posouzen rozhodčími a byla mu udělena modrá karta, která znamenala neúčast hráče v 5. finálovém utkání a následné disciplinární řízení. Sám hráč se rovněž na webu našeho klubu k celé záležitosti vyjádřil a za faul se omluvil. Klub za hráčem plně stojí a znovu opakujeme, že uvažování ve smyslu úmyslného zranění hráče soupeře zcela odmítáme.

Naopak trenér Brůna kontaktoval formou zpráv na platformě Facebook Messenger v průběhu finálové série 2020/2021 našeho hráče Milana Škvařila a vyhrožoval mu fyzickou likvidací - mimo jiné citujeme - ,,pošlu někoho, ať ti urve ruku zezadu. Zepředu bohužel nikoho tak jak ty silného zatím nemám" - konec citace. Celou záležitost jsme řešili v rámci snahy o korektní vztahy s Baníkem jen rozhovorem trenéra Petra Štochla přímo s trenérem Brůnou a nikde událost tehdy veřejně neventilovali (uvedené zprávy máme k dispozici).

Michal Bruna podle našeho názoru svým vyjádřením po 4. finále přispěl k eskalaci napětí mezi kluby, mezi hráči i mezi diváky a poškodil i dojem z finálové série, která měla jinak skvělou sportovní úroveň a plnila obě haly diváky.

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.