Srovnáno. Talent doma porazil Karvinou

Talent tým Plzeňského kraje vyhrál na domácí palubovce druhé utkání finálové série s Karvinou 33:25 a srovnal stav na 1:1. Třetí zápas se hraje v sobotu od 17.30 hodin v Karviné.

"Povedlo se nám dodržovat, co jsme postrádali v úvodním utkání v Karviné, kde mně z naší strany chybělo víc šťávy, energie. Dneska kluci velmi dobře zvládli taktiku a to nám přineslo vysoké vítězství," pochvaloval si jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

Přitom úvod zápasu vyšel stejně jako v úvodním duelu Karviné, která vedla i v Plzni. V šesté minutě byl po ráně Patzela stav 2:5. Ale obhájci mistrovského titulu šli po čtvrthodině hry do vedení 9:8 a do konce první půle odskočili až na 19:16, když hostující Sobol snižoval dvě sekundy před koncem.

"Po deseti minutách jsme začali lépe bránit a víc jsme na soupeře zatlačili v útoku. Pomohl nám i nástup gólmana Karla Šmída, ale to jsou vždy spojené nádoby s obranou," pokračoval trenér Talentu.

O tři branky to bylo ještě ve 38. minutě (22:19), ale pak přišel rozhodující trhák Talentu na 27:19. A i když pak uviděl Chmelík přímou červenou kartu po zásahu Patzela do obličeje, dovedli plzeňští házenkáři utkání k pohodovému vítězství a srovnali stav finálové série na 1:1.

V sobotu jedeme na Baník!

Talent Vás zve na výjezd na Baník! Vstupenka i autobus na účet klubu! Informace k výjezdu ZDE

"Myslím, že jsme se před třetím zápasem v Karviné dostali do dobré situace. Pokud chceme titul, musíme tam aspoň jednou vyhrát a proč ne zrovna teď. Ale je potřeba k tomu zodpovědně přistoupit, i když soupeř má vysokou kvalitu a určitě nebude chtít doma prohrát. Já však svému týmu věřím," doplnil Petr Štochl.

Jeho karvinský protějšek Michal Brůna souhlasil s tím, že rozhodující byla defenziva. "Zvlášť v první půli jsme inkasovali moc branek, i když jsme zkoušeli různé systémy, nešlo nám to. A když ve druhé půli klesla i naše střelecká úspěšnost, bylo zle," říkal trenér hostů.

"Uvidíme, jak bude série pokračovat. Dostali jsme Plzeň na koně, ale už teď vím, jak ji z něho sundat," usmál se Michal Brůna.

Třetí zápas se hraje v sobotu od 17.30 hodin v Karviné.

Údaje ze zápasu

18.05.2022, 18:00

Městská hala Plzeň

32:25

Sestava a branky Talent Plzeň:

Šmíd, Herajt - Stehlík 10, Linhart 4, Vinkelhöfer 4/4, Douda 3, Nejdl 3, Šafránek 3, Režnický 3, Chmelík 2, Škvařil, Šindelář, Korbel, Říha, Kaplan, Sedlák

Sestava a branky HCB Karviná:

Sobol 6, Solák 5, Patzel, Petrovič, Mlotek, Fulnek, Růža a Užek 2, Skalický 2/1

Další informace:

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.