Srb Terzič se v Plzni uvedl šesti góly

V soutěžní premiéře pomohl srbský házenkář Talentu M.A.T. Plzeň šesti góly k vítězství 34:25 na Hranicemi v 17. kole Strabag Rail extraligy.

"Jsem rád, že jsme vyhráli. Ale výkon ještě nebyl stoprocentní, určitě může být lepší. Trénoval jsem s týmem jen dva týdny, takže je spousta věcí, které společně musíme zlepšit. Věřím, že to bude jen a jen lepší," říkal Terzič v rozhovoru s novináři, který probíhal německy, ale srbský házenkář vedle rodného jazyka ovládá ještě angličtinu, španělštinu a portugalštinu.

Nakolik výkon ovlivnilo, že zápas začal kvůli zpoždění hostů o 40 minut později?

Bylo to vůbec poprvé, co jsem hrál dopoledne, takže jsem musel vstávat v sedm hodin. No a po snídani jsem přišel do haly, kde jsem zjistil, že mají zpoždění. Mohl jsem ještě skoro hodinu spát (úsměv). Ale bylo to v pohodě. Důležité je, že jsme vyhráli po celkem dobrém výkonu. Samozřejmě, že máme ještě na čem pracovat.

Jaké byly z vašeho pohledu ty dva týdny v Plzni?

Byl jsem pozitivně překvapený. Mužstvo je mladé a s kluky je v šatně hodně legrace. Každý den něco děláme... Ani nevím, jestli to smím říct, ale už jsme si dali ?i pivo. Pár spoluhráčů mi ukázalo město, které není příliš velké, ale je moc hezké.

Jsou vašimi průvodci hlavně krajan Milan Ivančev a slovinský házenkář Tim Jenko Bogdanič

Ano, Milan a Tim jsou moji soukromí taxikáři. Je s nimi zábava a pomáhají mi hodně s překladem různých věcí, kterým nerozumím. Ale naštěstí spousta kluků mluví německy, trenér umí výborně německy a další spoluhráči anglicky.

Co očekáváte od týmu a svého působení v Plzni?

Vyhrát všechny zápasy a obhájit mistrovský titul. Myslím, že v extralize nemáme konkurenci. Což je samozřejmě trochu subjektivní dojem, ale titul je náš cíl.

Teď chcete český titul, ale už v 19 letech jste s Hamburkem vyhrál Ligu mistrů. Jak na to vzpomínáte?

Měli jsme opravdu výborný tým. Hans Lindberg, Domagoj Duvnjak, Igor Vori, který je nyní asistentem chorvatské reprezentace. V brance německý reprezentant Johannes Bitter, další Chorvat Blaženko Lackovič... Všechno skvělí házenkáři, ale v bundeslize se nám moc nedařilo. Možná právě proto jsme se mohli soustředit na Ligu mistrů. Celý ten příběh byl fantastický. Dřeli jsme jeden za druhého a právě to je na sportu nejkrásnější.  

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.