#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Šmíd: Vyčítám si, že jsem Zbránka lépe nevychytal

Čtyřiadvacet inkasovaných branek při remíze 24:24 v Hranicích není moc, přesto brankář Karel Šmíd viděl prostor ke zlepšení.

"Měl jsem Zbránka víckrát vychytat, to si vyčítám," uvedl 27letý brankář Karel Šmíd. Talent tým Plzeňského kraje si po remíze 24:24 v Hranicích připsal na konto další ztrátu. I tak zůstává v neúplné tabulce Strabag Rail extraligy na druhém místě.

Teď přijede do Plzně v neděli Zubří, které vede bývalý plzeňský kouč Michal Tonar. Hraje se v tradičním čase od 10.30 hodin, bohužel opět bez diváků.

V Hranicích jste v první půli dlouho dotahovali náskok soupeře, pak jste po většinu času vedli, ale remízu jste nakonec zachraňovali v poslední minutě. Je to ztracený nebo získaný bod?

Mělo to skončit naším vítězstvím, většinu zápasu jsme vedli. Ale v závěru jsme nedokázali soupeře ubránit, ani dávat góly. Nakonec měly Hranice za nerozhodného stavu ještě jeden útok, takže jsme mohli i prohrát.

Čtyřiadvacet inkasovaných branek není moc. Ale přesto, vyčítal jste si třeba sám nějakou střelu v závěru, kterou jste mohl mít?

Se svým výkonem jsem poměrně spokojený. Ale velkou kaňkou je devět inkasovaných branek od Zbránka, měl jsem ho ještě minimálně dvakrát vychytat a pak bychom asi vyhráli. To si vyčítám. Bohužel se mi to nepovedlo a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Tak u Zbránka ještě zůstaneme, nedalo se to lépe ubránit, aby se nedostával do zakončení právě on?

Ono je to hrozně těžké, protože Hranice hrály v závěru v sedmi lidech, kluci museli pokrývat především hráče s míčem a ty na středu. Tím Hranickým vznikal prostor na dohrávku do křídla, to Zbránkovi hodně pomohlo.

Remíza v Hranicích je už třetí ztrátou Plzně v sezoně, což nebývalo zvykem. Co zatím vaší hře chybí třeba oproti loňsku?

Zpočátku to byla lepší souhra, bylo tam spousta nových věcí v útoku a především v defenzivě. To se postupně zlepšuje, i když to pořád není úplně ono. Ale dneska to chtělo hlavně víc klidu, když už jsme pět minut před koncem vedli o tři góly, měli jsme to dohrát do vítězného konce. Natolik už máme zkušený tým, ale my jsme to nezvládli

Teď v neděli přijede Zubří, které vede váš bývalý kouč Michal Tonar. Pomůže to k větší motivaci?

Jestli nás to má ovlivnit, tak snad jedině pozitivně. Budeme chtít bývalého kouče porazit. Ale takhle my teď musíme přistupovat ke každému zápasu. Nějaké ztráty už máme, teď přišlo další zaváhání. Přitom my potřebujeme vyhrávat, abychom na to byli v tabulce co nejlépe. Kdyby náhodou extraliga skončila po základní části, protože nikdo neví, jak to bude.