Šlágr o první místo. Talent hostí ambiciózní Brno

Netradičně s Brnem se utkají házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje o průběžné první místo extraligové tabulky. O nejvyšší příčku se totiž pravidelně střetávali s Karvinou, ale posílené Brno je momentálně na druhém místě, nicméně o bod třetí Karviná má o jeden odehraný zápas méně. Utkání 12. kola se hraje ve středu od 17 hodin v hale na Slovanech.

Talent vede extraligovou tabulku s 19 body, Brno je za ním s 18 body, ale odehrálo o jeden duel více. "Pro mě není až tak důležité, jestli jsou druzí díky méně odehraným zápasům Karviné, nebo třetí, ale podstatné je, že Brno hraje dobře. Jeho postavení v tabulce odpovídá výkonům, které předvádí. Je dost pravděpodobné, že se tuto sezonu bude Brno pohybovat nahoře. Tyto ambice má několik let a letos se mu to zatím daří, takže je potřeba se mít skutečně na pozoru," varoval trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

Na podzim Brno vyhrálo v Lovosicích, nad Zubřím, ale padlo v Karviné. K tomu se Moravanům daří na evropské scéně, kde v Poháru EHF postoupilo do šestnáctifinále.

"Před sezonou velmi významně posílilo na postu spojek, hlavně tam mají nového leváka Vukičevičea střední spojku. Ti se přidali ke Kocichovi a Kukulovskimu, takže síla na spojkách je daleko větší. Proto se musíme mnohem více soustředit v obranné fázi na více hráčů, než tomu bylo v minulé sezoně," uvedl Štochl. "S úspěchy souvisí zvýšené sebevědomí, protože získávají body a jsou úspěšní i na mezinárodní scéně a ten tým teď šlape velmi dobře," uvědomuje si plzeňský trenér.

Kouč viděl víkendové utkání Brna s Duklou Praha, kterou domácí porazili 34:31.

"Velmi dobrý výkon předvedl i brankář Vít Pyško, což se mu v této sezoně daří často. Takže z pohledu našeho útoku to může být problém.I když Dukla nastřílela přes třicet branek, tak on měl ještě spoustu zákroků. Ale pevně věřím, že se s tím dokážeme poprat," řekl Štochl.

Plzeňští házenkáři o víkendu odpočívali kvůli lichému počtu týmů v soutěži. Minulou středu prohrál Talent čtvrtfinále Českého poháru v Karviné (30:35), od té doby se na Brno připravoval stejně jako před každým zápasem. Na víkend dal trenér Štochl hráčům volno.

"Protože program je náročný. Mladí kluci, kteří potřebují zápasové vytížení, hráli ve druhé lize za béčko (Leonard Kaplan a Martin Nový, pozn. aut.), popřípadě první ligu za Šťáhlavy (Vojtěch Dubský, pozn. aut.).

Proti Brnu budou trenérovi k dispozici všichni hráči kromě dlouhodobě zraněného Petra Vinkelhöfera. Nastoupí i Daniel Bláha, který nedohrál pohárové utkání v Karviné.

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.