Škvařil věří, že se finále ještě vrátí do Karviné

V minulém zápase byl Milan Škvařil s osmi góly nejlepším střelcem Talent týmu Plzeňského kraje, ale velkou radost z toho neměl. Karviná totiž získala po domácím vítězstvím 29:24 mistrovský mečbol a už ve středu 25.5. může v Plzni rozhodnout o zisku mistrovského titulu. Domácí tomu chtějí zamezit a rádi by vrátili finálovou sérii ještě na palubovku soupeře.

"Já pevně doufám, že se štěstí přikloní na naši stranu. Ale musíme k zápasu přistoupit lépe než v Karviné," říkal 29letý plzeňský házenkář.

V minulém zápase v Karviné jste soupeři nasázel osm branek. Nechal jste si střelecký koncert na konec sezony, kdy jde do tuhého?

Úplně takhle to nebylo, ale potřeboval jsem takový zápas, kdy se mi bude trochu dařit. Potřeboval jsem se chytit, dát nějaký ten gól. Škoda, že to nepomohlo k lepšímu výsledku, ale pro osobní sebevědomí to bylo i tak dobré.

Cítil jste naopak vy osobně, že tým vaše góly v téhle fázi potřebuje?

Když jsme s Říháčem (Martin Říha) přišli na hřiště, snažili jsme se to brát na sebe, abychom klukům pomohli. Dařilo se nám to a já jen doufám, že se to doma podaří zopakovat s lepším výsledkem.

Co s vámi osobně tyhle vypjaté zápasy v play-off dělají? Užíváte si je nebo jste spíš nervózní?

Nervózní nejsem, v Karviné jsem byl našlápnutý. Tohle mám rád, snad to bude jenom gradovat.

Ale potřetí v play-off budete odvracet soupeřův mečbol, prohráváte 1:2 na zápasy?

Udělali jsme si to těžší. Měl jsem trošičku jinou představu, ale nedá se nic. Musíme ve středu vyhrát.

Co říct o Karviné jako soupeři?

Už se nemáme jak překvapit. Uvidíme, s čím přijedou. Ale my k tomu musíme přistoupit lépe než v Karviné a domácí zápas zvládnout.

Zatím vyhrávají ve vzájemných utkáních poměrně jasně domácí celky. Co o tom si myslíte?

Nevím, jestli je to cestováním nebo už trošku dochází síly. Domácí prostředí pak týmy víc nabudí, netuším. Loni byly rozdíly daleko menší, rozhodovaly maličkosti. Teď se rozhoduje většinou na začátku zápasů, náskok soupeře se pak blbě dotahuje.

Co bude důležité pro to, aby se povedlo vrátit sérii do Karviné?

Jak už jsem říkal, nenechat si je na začátku utéct a proměňovat šance.

Je právě produktivita v útočné fázi alfou a omegou hry Talentu celou sezonu?

(kýve hlavou) Je to tak, nedáváme spoustu šancí. Kdybychom měli vyšší úspěšnost, byly by i výsledky jiné. Pevně doufám, že teď se přikloní štěstí na naší stranu a zvládneme to.

Ve středu 25.5. jdeme všichni fandit!

Talent už ve středu 25.5. vyzve v hale na Lokomotivě v Plzni rivala z Karviné. Pojďte i vy podpořit Talent v oboji o titul! Nezapomeňte dorazi v oranžové!

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.