Škvařil se těší na opravdový návrat

Domů do Plzně se vrátil Milan Škvařil už loni na podzim, ale moc zápasů za házenkáře Talentu zatím neodehrál. O to víc se teď těší na start nadcházejícího ročníku extraligy.

"Teprve teď to bude snad pravý návrat. Těším se," prohlásil Milan Škvařil na startu přípravy. "Lidi byli zvědaví, protože se vrátil i Miky Tonar, ale doma jsme hráli v tréninkové hale, kam se spousta fanoušků nevešla, takže pak to bylo takové? makové. Teď to snad bude lepší," doplnil 28letý házenkář Talentu týmu Plzeňského kraje.

Jak jste strávil dovolenou? 

Klukům jsem říkal, že jsem byl na maltě, protože jsem hodně makal na dostavbě rodinného domu. Ale stihl jsem se i odreagovat, byl jsem na lodi na Orlíku. Bylo to pěkné.

Takže u vás práce zafungovala jako ideální posilovna?

Asi jo. (usměje se) Z přípravy jsem neměl strach, i váha je dobrá, jsem spokojený, při testech jsem vyskočil docela vysoko. I jinak jsem to klukům natřel, ale příště dám ještě o tři shyby v

Po návratu na hřiště jste se na jaře potýkal i se zdravotní problémy. Teď už je vše v pořádku?

Ano. Na doléčení šrámů měli všichni dlouhou pauzu, takže teď už musíme být ve stoprocentním stavu. Existovaly velké možnosti, jak se dát do kupy. Myslím si, že všichni jsme připravení

Do sezony půjdete s novou trenérskou dvojicí Jiří Hynek ? Petr Štochl. Co na to říkáte?

Jsme kamarádi, ale na druhou stranu Péťa Štochl je náš trenér, takže ho beru s respektem. Můžeme se domluvit na různých věcech a myslím si, že to bude fungovat dobře. Trenéři jsou rozumní, nehrnou něco, co není možné. Je fajn, že se neběhá venku okolo rybníka bez balonu. V hale s míčem je to zábavnější.

Jak jste přijal informaci, že Plzeň nebude hrát Evropskou ligu?

Mrzí mě to, protože je super konfrontace se zahraničními kluby a možnost ukázat se. Ale situace je momentálně složitá a neví se, co bude za měsíc, takže jsme to vzali. Mrzí mě, že jsme nehráli play-off, protože jsem se těšil na plnou halu. Teď bohužel budeme začínat od nuly, ale doufám, že lidé přijdou na extraligu, protože jim házená chybí.

Ale zase hrozí, že to bude bez diváků nebo s omezeným počtem. Mělo by to smysl?

Za mě ne, protože se hraje pro lidi. To si můžeme zatrénovat a vyjde to nastejno. Rád hraji pro lidi. Před ukončením sezony jsme hráli v Karviné bez diváků, ale nebylo to ono. Zápas je spíš zkreslený, nikdo vám nenadává, ale já jsem rád, když mě diváci trochu popíchnou, protože pak se mi hraje lépe. Bez lidí je to špatné.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.