Škvařil a Tonar se zase sejdou v dresu Talentu

Dobří holubi se vracejí! Plzeňští odchovanci Milan Škvařil a Michal Tonar ukončili svoje angažmá ve Švýcarsku a zase budou oblékat dres mistrovského Talentu M.A.T. Oba se klubu upsali na dva a půl roku.

To spojení funguje už od žákovských let, začínali spolu v HC Plzeň, později se oba přesunuli do Talentu, kde zažili úspěšnou éru a sbírali mistrovské tituly. Jako první odešel Milan Škvařil, dva a půl roku hájil barvy HC Suhr/Aarau.

"Herně se mi dařilo, zkusil jsem jinou zemi, způsob život. To angažmá mi spoustu věcí dalo, získal jsem nové přátele," hlásil i teď po návratu. O něm bylo jasné už delší dobu, u Škvařilů čekali druhé miminko a tak rodina chtěla zpátky do Čech, už v říjnu se Milan dohodl ve Švýcarsku na rozvázání smlouvy. A teď už se chystá na první ostrý zápas.

"To herní vytížení mi trošku chybělo, bylo to vidět i v přátelácích," uznal Škvařil, ale ze svého sebevědomí během působení ve Švýcarsku nic neztratil.

"Tým je tady kvalitní. Cíl máme všichni stejný, získat zase titul," prohlásil 27letý házenkář, který téměř dva měsíce s týmem trénoval. Čekalo se jen na přestupní termín. O tom, že se k němu přidá i Michal Tonar se začalo šuškat kolem Vánoc, když se nedohodl na pokračování v Endingenu, kde byl nakonec pouhé tři měsíce.

Starší syn současného kouče Talentu však stále upřednostňoval zahraniční angažmá, až tento týden definitivně zvolil návrat do rodné Plzně. "Chtěl jsem zůstat v zahraničí, ale bohužel nepřišla konkrétní nabídka. A přestupní termíny jsou do konce ledna, takže jsem se rozhodl, že bude nejlepší vrátit se domů," vysvětloval Michal Tonar svůj návrat.

V Endingenu stejně nebyl příliš spokojený, teď se 26letá střední spojka těší, že bude hrát zase pod vedením otce a na palubovce se potká i s mladším bratrem Jakubem. "Minulou sezonu jsme společně získali titul, to byl náš sen. Jsem rád, že budeme znovu pohromadě. Ale rodinné vztahy musí jít trochu stranou. Každý máme svoji roli v týmu a musíme se soustředit, aby všechno fungovalo," prohlásil Michal Tonar mladší.

A potká se i s dalším dlouholetým parťákem Milanem Škvařilem, kterého zná už od žáčků. "Naše spolupráce s Mikym, to je dlouhý příběh. Máme spolu spoustu odehraných sezon, perfektně známe. Doufám, že z toho budeme těžit a pomůže to oběma," svěřil se Milan Škvařil.

"Jsem zvědavý, jestli jsme to nezapomněli," kontroval s úsměvem Michal Tonar ml. " Uvidíme, co udělá dvouroční pauza, ale věřím, že to bude dobré," dodal.

Jeho otec, trenér Talentu, příchod obou vítá. "Na českou extraligu to jsou nadstandardní hráči, určitě je to posílení týmu. Zvýší se konkurence na jejich postech, i když některou ze spojek asi budeme muset přesunout na pravou stranu, kde máme dlouhodobě zraněného Honzu Stehlíka. I tak mě ale teď čekají spíš ty příjemnější starosti, koho a kdy postavit," uvedl plzeňský kouč k návratu Tonara se Škvařilem.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.