Šafránek k poháru: Zase to Dánsko

V posledním extraligovém zápase s Jičínem, se Ondřej Šafránek zaskvěl deseti vstřelenými góly. V rozhovoru pro klubový web mluvil i o příštím soupeři v Poháru EHF, v němž se Talent M.A.T. Plzeň střetne s dánským TTH Holstebro.

"Moje první pocity? Ach jó, zase Dánsko," usmál se 23letý křídelník Ondřej Šafránek při otázce jaká byla jeho bezprostřední reakce po vídeňském losu. I on už byl i toho, když Talent vypadl ve stejné fázi této soutěže v sezoně 2015/2016 se Silkeborgem a o rok později i s Koldingem.

Takže se dá říct, že los k vám byl byl krutý?

V téhle fázi už si nejde moc vybírat. Měl jsem smíšené pocity, protože jsem chtěl poznat něco jiného, protože Dány máme už potřetí za pět let, co jsem v áčku. Holstebro je dobrý tým a bude to pro nás zkušenost, takže se to snažím brát pozitivně. Věřím, že to bude dobré.

Jaké jsou tedy vaše vzpomínky na dvě setkání s dánskou házenou?

V obou případech jsme si sedli na prd... Rozdíly byly tak obrovské a viditelné. S Holstebro to bude zase měření se špičkovou házenou v Evropě. Já věřím, že i my jsme udělali nějaký pokrok, snad se to ukáže.

Jsou Dánové něčím charakterističtí?

Většinou to jsou šikovní a hodně narostlí kluci, mají dobrý pohyb a techniku. Dánové nemají chybu. Nedá se říct, že by je někde tlačila bota. Zase to bude výborný tým na všech frontách.

Čím to, že mívají dánské kluby takovou kvalitu?

Jejich liga je jedna z těch nejlepších v Evropě. Určitě by se dala zařadit do top trojky v Evropě a Holstebro je tým ze špičky dánské ligy. Takže je jasné, že budou dobří.

Dají se nějak procentuálně odhadnout vaše šance?

Když podámenáš nejlepší výkon? (odmlčí se) Ale ne, to se nedá srovnávat. Ten rozdíl je hrozný. Ale my jsme oproti předchozím dvěma zápasů s Dány prodělali určitý vývoj. Je znát, že hrajeme dobře.. Bylo by tedy dobré navázat na předchozí výkony, předvést to nejlepší a užít si to. To je pro mě to nejdůležitější

Zmínil jste výbornou formu, kterou jste potvrdili i postupem do 3. kola Poháru EHF, v české extralize jste neprohráli. Nemrzí vás, že teď přišla přestávka?

Na jednu stranu jo, ale všichni mají stejné podmínky. Já věřím, že až zase naskočíme do zápasového tempa, tak to bude stejné a jeden volný víkend se tam neprojeví. Máme pak doma Lovosice. Na ty si poslední sezony věříme, tak doufám, že tu vítěznou šňůru zase natáhneme.

První zápas s dánským Holstebro sehrají házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň doma v neděli 17. listopadu od 13.00 hodin. Odveta se bude hrát v sobotu 23. listopadu v Gräkjaer Areně v Holstebro.

Kvůli zápasům v evropském poháru dojde i k přesunům ve Strabag Rail extralize. Repríza posledního finále mezi obhájci titulu a Baníkem Karviná se bude hrát za asistence kamer ČT sport ve středu 20. listopadu od 18 hodin v Plzni.

Odložen bude také zápas 11. kola v Kopřivnici, který tam měl Talent hrát 23. listopadu. Termín zatím není známý.

Teď má extraliga reprezentační přestávku, po ní do Plzně přijedou Lovosice, hrát se bude v neděli 3. listopadu od 10.30 hodin.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.