Šafránek běhal se slávistou Provodem

Návrat ke společné přípravě házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň uvítali, i když dobře ví, že je v nejbližších dnech nečeká nic příjemného. Tréninky budou téměř výhradně o nabírání fyzické kondice.

"Věřím, že nám to trenéři zpestří i něčím zábavným, třeba fotbálkem," doufal na restartu přípravy Ondřej Šafránek. Návrat ke společným tréninkům ho vyloženě potěšil.

"Jasně, že je to fajn. Být zase mezi klukama. Ani jsem nečekal, že mi bude házená tolik chybět," vyznal se 23letý křídelník plzeňského Talentu. "Zvlášť v období, kdy jsme čekali, že bude sezona vrcholit," připomněl, že se ve Strabag Rail extralize mělo v květnu hrát o medaile. A obhájce mistrovského titulu měl ty nejvyšší ambice. Vždyť i základní část s přehledem vyhrál.

Jenže kolo před jejím koncem přišla nečekané stopka, kterou nejen házenkářům vystavila pandemie koronaviru. A tak přišlo nečekané volno, ale trenéři Talentu rozdali individuální tréninkové plány, protože nebylo jisté, zda bude sezona pokračovat. "První dva týdny jsem byl dost aktivní," pochlubil se Šafránek, že spojil síly s kamarádem a přítelem svojí sestry Lukášem Provodem, fotbalistou pražské Slavie. "Vzájemně jsme se hecovali, bylo to fajn. V životě jsem toho tolik nenaběhal. Jel jsem trochu fotbalovou přípravu," usmál se talentovaný házenkář.

Přiznal ale, že když vedení svazu ohlásilo předčasný konec, přece jen malinko polevil. "Motivace šla dolů, ale udržoval jsem se i potom," přiznal, že s postupným uvolňováním restriktivních opatření došlo i na jiné sporty. "Byl jsem na beach volejbalu i golfu," prozradil Šafránek. Ale nejen sportem se v nucené pauze zabavil. "Průběžně dělám věci do školy a párkrát jsem byl pomáhat i ve skladu v MATu," popsal náplň posledních dnů karantény.

Teď má tedy o povinnost navíc, každý den jeden trénink házenkářů plzeňského Talentu. A je jasné, že to bude pořádně dlouhé přípravné období, které přeruší na začátku července jen krátká dovolená a pak se pojede na nanovo. "Ale, že bych se toho děsil? To ne," pokračoval odhodlaně a připustil, že do jisté míry odpočinek od házené i vítá.

"Na druhou stranu je čas doléčit zranění. Já mám od listopadu problémy s ramenem, teď je jedinečná šance dát se pořádně do kupy," připustil Šafránek. "Něco špatné je vždycky k něčemu dobré," dodal.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.