Semináře se zúčastnilo téměř 50 trenérů

Plzeňský Talent uspořádal v rámci regionálního házenkářského centra trenérský seminář na téma „Nácvik a rozvoj gymnastický a atletických schopností, dovedností a základy fyzioterapie“. Na Bolevecké základní škole se 25. února sešli trenéři nejen z Plzeňského kraje, lektory byli atletický trenér mistrovského Talentu Robstav M.A.T Plzeň Mgr. Pavel Kleisner, trenér gymnastiky Mgr. Daniel Šik a fyzioterapeut Bc. David Šimek - fyzioterapeut.

Cílem semináře bylo ukázat formou teorie i praktické ukázky, jak přenést průpravné cvičení s oblasti atletiky, gymnastiky a fyzioterapie. Celkem se sešlo 48 trenérů a ti si odnesli zásobníky cvičení, které mohou aplikovat především trenéři žactva.

Průpravná cvičení sloužila především ke zdokonalování všeobecné průpravy mladého házenkáře. Trenéři by měli této oblasti věnovat více času na úkor zdokonalování házenkářských dovedností. Velký dík patří také dvěma demonstrátorům Adamovi Benešovi a Oliveru Frankovi.

Všichni trenéři se mohou již těšit na další plánovaný seminář pořádaný Talentem Plzeň, a to v neděli 28. května v městské sportovní hale.

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.