PRVOLIGOVÉ DOROSTY DOMA BODOVALI NAPLNO

Dorostenecká družstva Talent Škoda JS Plzeň měla v neděli 18. 2. 2024 na programu 13. kolo soutěžního ročníku 2023/2024. Jako první se představilo družstvo mladšího dorostu B, které od 10:00 hod. ve Sportovní hale města Plzně hostilo leadra 2. ligy, družstvo LIONS Hostivice. Od 12:00 hod. přivítalo první družstvo mladšího dorostu družstvo TJ Sokol Ostrava a od 14:00 hod. na stejném místě čekalo starší dorostence aktuálně vedoucí družstvo 1. ligy starších dorostenců družstvo SKH Polanka na Odrou.

2. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

Hned od úvodního hvizdu měli hosté mírně navrch a záhy si vypracovali dvoubrankové vedení. V úvodu druhé desetiminutovky soupeř využil našeho herního výpadku a během sedmi minut si vypracoval již šestibrankový náskok 5:11. V poslední pětiminutovce prvního poločasu se nám podařilo stáhnout rozdíl ve skóre na tři branky, ale poslední slovo měli v prvním poločasu hosté a do šaten se tak šlo za stavu 12:16. Ač jsme chlapce o poločasu nabádali k bojovnosti, jednoduchosti hry a důsledné obranné činnosti, tak vstup do druhého poločasu byl pravým opakem. Za dvě minuty bylo po zápase, soupeř rychle navýšil svoje vedení na sedm branek a my nedokázali jeho nástup zachytit. V polovině druhého poločasu se nám sice podařilo ukrojit z náskoku soupeře a snížit na rozdíl čtyř branek, ale soupeř si svoje vedení již hlídal. V následujících minutách soupeř opět trestal naše chyby a do posledních minut šel s osmibrankovým náskokem, který už kontroloval. Po závěrečném hvizdu svítil na výsledkové tabuli stav 30:38 v náš neprospěch.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň B - LIONS Hostivice

TABULKA 2. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Do utkání vstoupili lépe hosté a svoje první dva útoky přetavili ve dvě branky a ujali se tak vedení 0:2. Toto však bylo na delší dobu ze strany soupeře vše a my převzali otěže utkání pevně do rukou a po deseti minutách hry již vedli 6:2. I nadále jsme byli lepším družstvem a postupně jsme se soupeři výsledkově vzdalovali. První poločas jsme zakončili desetibrankovým rozdílem 20:10. I ve druhém poločasu jsme byli na palubovce pánem, byť né vše se nám dařilo a bylo dle našich představ, ale i tak jsme rozdíl ve skóre neustále navyšovali. Nakonec v posledních vteřinách utkání padla i magická čtyřicítka a my odešli se dvěma body za třináctibrankové vítězství 40:27.

STATISTIKA UTKÁNÍ  Talent Škoda JS Plzeň A - TJ Sokol Ostrava

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Starší dorostenci vstoupili do utkání s leadrem tabulky dobře, od úvodního hvizdu bylo utkání velmi bojovné a vyrovnané. Obě družstva se střídala ve vedení a teprve ve dvanácté minutě se jednomu ze soupeřů, a to hostům, podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Na toto jsme však dokázali rychle reagovat a dvěma brankami v řadě vyrovnat na 6:6, po čtvrthodině hry tak bylo skóre srovnané a začínalo se nanovo. Ve druhé polovině prvního poločasu jsme měli mírně navrch a odměnou za to nám bylo dvoubrankové vedení, které však hosté v poslední minutě dokázali zkorigovat na jednobrankové a do šaten jsme tak šli s nejtěsnějším vedením 14:13. Úvod druhého poločasu byl v naší režii, soupeři se sice v první minutě druhého poločasu podařilo vyrovnat, ale v následujících šesti minutách jsme všechny ataky soupeře odrazili a navíc pětkrát skórovali a šli tak do vedení 19:14. Soupeř však nesložil zbraně a postupně z našeho náskoku ukrajoval, kdy se mu v polovině osmačtyřicáté minuty podařilo snížit na rozdíl pouhých dvou branek 22:20. Stejný brankový rozdíl platil i v polovině dvaapadesáté minuty, kdy jsme si za stavu 24:22 brali oddechový čas, abychom se možná naposledy nadechli před očekávanou bitvou v posledních minutách utkání. Návrat na palubovku po time outu jsme měli snový.. zvýšili jsme na tří a následně čtyřbrankový rozdíl. Záhy na to po faulu, který byl oceněn nejen sedmimetrovým hodem, ale i přímou červenou kartou pro nejlepšího hráče hostí, jsme šli již na pětibrankový rozdíl 27:22. Když jsme za další minutu navýšili rozdíl ve skóre na rozdíl šesti branek bylo o vítězi utkání rozhodnuto. V poslední pětiminutovce utkání jsme soupeři dovolili už jen korigovat na výsledný čtyřbrankový rozdíl 30:26. Ve velmi pěkném a bojovném utkání jsme tak získali důležité dva body do tabulky 1. ligy staršího dorostu, které nám mohou dodat více klidu do další části soutěže a hostům tím navíc trochu ztížili cestu za mistrovským titulem.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň - SKH Polanka nad Odrou

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

O následujícím víkendu se všechna naše družstva představí na palubovkách soupeřů. Mladší dorost A a starší dorost zajíždějí v neděli 25. 2. 2024 do Lovosic, kde se dají očekávat velmi vyrovnané a kvalitní utkání dorostenecké kategorie. Mladší dorost B se představí rovněž v neděli 25. 2. 2024, kdy již v 09:00 hod. vyběhne na palubovku sportovní haly v Sezimovo Ústí.