Překvapivá porážka mistrů na úvod

Talent tým Plzeňského kraje nevykročil za obhajobou mistrovského titulu dobře, před domácím publikem v neděli podlehl Sokolu Nové Veselí 30:32.

Mistrovský Talent oblékl nové dresy, do potemnělé haly vběhl v působivém nástupu. V hledišti i hvězda hokejové NHL Dominik Kubalík či fotbalový šampion Lukáš Provod z pražské Slavie? Ale tím paráda skočila. Na palubovce se obhájce mistrovsjého trápil až z toho nakonec byla překvapivá porážka s Novým Veselím 30:32.

"Katastrofa, je to nepřípustné. Při vší úctě k soupeři my bychom neměli prohrát první zápas doma s Novým Veselím. Na 32 inkasovaných branek se dá těžko vyhrát, dostali jsme moc gólů, celkově byl ten zápas špatný," zlobil se Jakub Douda, s osmi góly nejlepší střelec zápasu. K zisku dvou bodů to ale nevedlo.

Už nástup do první půle leccos napověděl, plzeňští házenkáři dlouho jen dotahovali náskok s chutí hrajících hostů. Ve 14. minutě sice domácí Škvařil srovnal na 8:8, ale Nové Veselí za další tři minuty i díky dvěma úspěšným trhákům Halíčka odskočilo dokonce o tři góly - 8:11.

A to už nezůstali v klidu ani plzeňští trenéři, po time outu poslali místo Herajta do branky Šmída, ale vedlo jen ke snížení na rozdíl jediné branky - 15:16 v poločase.

V úvodu druhé půle Talent otočil na 19:17 a zdálo se, že nastoupil cestu za vítězství. Jenže přišel další zádrhel, Nové Veselí rychle srovnalo na 20:20 ve 42. minutě už zase vedlo o d vě branky 22:24. Plzeňští trenéři točili gólmany, v závěru dokonce zkoušeli i hru v sedmi hráčích v poli, ale nic nezabralo. Hosté z Vysočiny si odváží z Plzně senzační vítězství.

"Věděli jsme, že pokud chceme Talent tak máme takhle v úvodu sezony větší šanci. Jeho starší hráči se přece jen pomaleji rozjíždějí, tak jsme se chtěli poprat o vítězství. Byli jsme dobře připravení na vysunutou obranu Plzně a vycházelo nám to. Vyhrávali jsme množství osobních soubojů a tím jsme se dostávali do přečíslení. Jsme v Plzni, tak pozvu kluky na pivo. Dneska si to užijeme," radoval se Peter Kostka, slovenský kouč Nového Veselí.

To domácí trenéři byli v úplně opačném rozpoložení. Jeden z nich Jiří Hynek rychle prchl do kanceláře, to jeho kolega Petr Štochl ještě dlouho zůstával na palubovce městské haly a hledal příčiny porážky. "Dvaatřicet inkasovaných branek je moc, naše obrana společně s gólmany toho dneska moc nezastavila. To byl největší rozdíl ve hře obou týmů," říkal pak novinářům.

Ale i v ofenzivě byli nakonec úspěšnější hosté, kteří české šampiony doslova přestříleli. "Tušili jsme, že to bude hodně nahoru dolů, i Nové Veselí se snaží hrát rychle. V útoku jsme se dokázali do střeleckých pozic prosazovat, ale ani v tom jsme nebyli tolik úspěšní jako soupeř," litoval Petr Štochl.

Do sezony chtěl vstoupit lépe než loni, ale to se nepovedlo, porážka s Novým Veselím je hodně nepříjemná. Zvlášť když přišla před natěšeným domácím publikem. "Je to zádrhel hned v úvodu sezony, teď jedeme do Frýdku, který také prohrál, nečeká nás nic snadného. Doma si budou věřit, ztížili jsme si to, budeme na tom teď trochu hůř psychicky. Ale já věřím, že máme natolik zkušený tým, že se z dnešní porážky poučíme a zvládneme to. Povíme si, co je potřeba zlepšit, abychom už příště byli úspěšnější," doufal trenér Talentu tým Plzeňského kraje.

Talent tým Plzeňského kraje - Sokol Nové Veselí 30:32 (15:16)

Nejvíce branek Nového Veselí:  Flajsar 6/1, Bartůněk 6, Melichar 5. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 4/3:5/3. Vyloučení: 4:5. Diváků: 600.

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Vinkelhöfer 2, Škvařil 3, Douda 8/3, Režnický 5, Stehlík 3, Linhart 2, Šafránek 3, Nejdl 1, Tonar 1, Šindelář, Korbel 2, Kaplan, Říha, Sedlák

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.