Před pauzou přijede do Plzně tým Jičína

V posledním zápase před reprezentační přestávkou se házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň střetnou v 7. kole Strabag Rail extraligy s týmem Jičína. Repríza minulého ročníku se bude hrát v městské hale na Slovanech v sobotu od 19 hodin.

Zatím plzeňský Talent potvrzuje pozici obhájce mistrovského titulu, v letošním ročníku nejvyšší soutěže ještě neztratil ani bod a jako bonus přidal postup do 3. kola Poháru EHF, Jičínu se zatím nedaří navázat na úspěšnou minulou sezonu. Ze šesti odehraných kol získal pouhé tři body a krčí se až na 10. místě extraligové tabulky.

"Nechci, aby toto bylo důvodem k nějakému podcenění, protože Jičín má pořád svoji kvalitu," upozornil plzeňský kouč Michal Tonar. Však také Jičín ve druhém kole doma zle potrápil vicemistrovskou Karvinou a po remíze 23:23 jí vzal bod, další dva získal získal vítězstvím v Hranicích (21:20). Zbývající čtyři zápasy prohrál, včetně těch domácích s Kopřivnicí (25:29) a Zubřím (24:32). Jičín padl i v Praze na Dukle (16:29) a v Novém Veselí (24:30).

"Jičín letos nevypadá tak dobře, jako v minulé sezoně. Možná doma budou kousat, ale tady v Plzni nemůžeme brát nic jiného než vítězství. Zdá se mi, že Jičín malinko oslabil. Viděl jsem jejich zápas se Zubřím, které je smázlo," prohlásil plzeňský Jakub Douda a naznačil i kudy by mohla vést cesta k úspěchu.

"Každému je asi jasné, že klíčové bude, abychom nerozchytali gólmana Veverku. Víme, jaké to je, když mu to jde. A pak se musíme vypořádat s jejich agresivní obranou a je úplně jedno, jestli vytáhnou vysunutější 1-5 nebo zataženou 0-6. Nám to teď v Hranicích malinko vázlo v obraně, na zlepšení defenzivy musíme zapracovat," doplnil Douda.

"Doufám, že k utkání přistoupíme jako k těm předchozím a udržíme si neporazitelnost. Nechystáme zásadní změny, protože do teď naše hra fungovala na všechny soupeře," pokračoval trenér Talentu, který ale řeší zdravotní trable elitních gólmanů. Na marodce jsou Šmíd i Herajt, o jejich případném startu se rozhodne až těsně před zápasem. "Není ale vůbec důvod k panice, protože Křesťan dobře odchytal utkání v Hranicích," nezoufal trenér Tonar.

Při středeční pohárové výhře v Mostě (41:16) dostal v brance vedla Křesťana šanci i další mladík Ladislav Rychal. "Vystřídali se po poločase a zhostili se toho velmi dobře," pochválil talentované gólmany trenér plzeňského Talentu.

Kdo bude chytat proti Jičínu?

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.