Pohodová výhra nad Jičínem

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň dál drží stoprocentní bilanci, ve Strabag Rail extralize vyhráli i poosmé v řadě. Jičín porazili vysoko 34:23.

A to i přesto, že postrádal dvojici obvyklých gólmanů Šmíd  a Herajt, za které musel zaskočit mladíček Křesťan. Zraněný je i srbský házenkář Ivančev.

"Jsem rád, že jsme to zvládli a snad už jsme definitivně zažehnali, že bychom snad měli mít z Jičína mindrák. I když jsem ve druhé půli prostřídal sestavu, náskok dál narůstal. Z mojí strany panuje spokojenost, od brankáře počínaje až po zbytek týmu. Myslím, že i diváci si ten zápas užili. Měli jsme malinko zdravotní problémy, o to je vítězství cennější," prohlásil po utkání plzeňský kouč Michal Tonar.

Jičín ale byl tentokrát jeho svěřencům vážnějším soupeřem jen v první dvacetiminutovce. Na jejím konci měl několikrát příležitost srovnat stav, ale domácí Talent pokaždé jejich atak odrazil. A nakonec ze stavu 12:11 za tři minuty odskočil na 15:11. Do kabin pak šel s vedením 17:14.

A hned v úvodu druhé půle svůj náskok dále zvyšoval, především díky střelecky disponovaným Šafránkovi s Tonarem. Jejich nástup už Jičín nedokázal zastavit. Domácí kouč postupně prostřídal sestavu, ale i tak skóre dál utěšeně narůstalo ve prospěch jeho celku.

"Těší mě, že nám to tam se Šafim takhle napadalo, ale na nějaké osobní statistiky nekoukám. Důležité je, že vyhráváme jako tým," doplnil Jakub Tonar, s jedenácti góly nejlepší střelec zápasu.

Talent M.A.T. Plzeň - HBC Ronal Jičín 34:23 (17:14). Vyloučení: 2:1. Sedmičky: 4/4:0. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváků: 720. 

Údaje ze zápasu

Talent M.A.T Plzeň

19.10.2019, 19:00

Městská hala Plzeň

34 : 23

Ronal Jičín

Sestava a branky Talent M.A.T Plzeň:

Křesťan - Šafránek 10, J. Tonar 11/4, Douda 1, Šindelář 1, Bogdanič, Chmelík 3, Vinkelhöfer, Nejdl 1, Říha 1, Macháč 3, Režnický 2, Stehlík 1, Wildt, Fleigl

Sestava a branky Ronal Jičín:

Kolc 5, Škalda, Milko a Pich 4

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.