Plzeň titul neobhájila, mistrem je Karviná

Talent tým Plzeňského kraje nakonec obrat ve finálové sérii s Karvinou nedokonal, v rozhodujícím pátém zápase padl na palubovce soupeře 26:31 a celkově prohrál 2:3 na zápasy.

"V první řadě bych chtěl pogratulovat Baníku, celou sezonu odehrál skvěle, doma neprohrál jediný zápas, vyhráli základní část... Přeji jim, ať si to dnes užijí," říkal do televizních kamer jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

I v rozhodujícím pátém finálovém zápase začala lépe Karviná, která vedla 2:0. Plzeňští házenkáři sice záhy srovnali, ale domácí šli zase do vedení 4:2 a jejich náskok narostl až na 9:4. Hostující Talent měl za prvních 22 minut (12:9) pět vyloučených a i díky tomu stále stahoval náskok soupeře.

Až pět minut před koncem se po ráně Stehlíka přiblížil na rozdíl jediného gólu - 12:11, v poločase vedla Karviná 15:13. "Zase jsme doplatili na začátek, ačkoliv jsme se dostali na dostřel," litoval kouč Talentu.

Definitivně se o osudu pátého finálového zápasu rozhodovalo v nástupu do druhého poločasu, v němž oba celky v ofenzivě sáhly ke hře v sedmi lidech bez brankáře. "Baník v ní proměnil více svých příležitostí, to rozhodlo," viděl příčinu porážky Petr Štochl.

Ale přesto, že se Talent týmu Plzeňského kraje nepodařilo obhájit mistrovský titul, nelze považovat sezonu za špatnou. "Postoupili jsme do finále evropského poháru, vyhráli jsme finále toho českého a finále extraligy jsme padli až po pěti zápasech," připomněl plzeňský trenér.

Dlouhodobě mu navíc chyběl jeden z lídrů týmu Michal Tonar, ve finálové sérii se zranil i nejlepší týmový střelec Tomáš Nejdl a v závěru onemocněl navíc i Ondřej Šafránek a tak musel hrát kapitán Petr Vinkelhöfer se zraněným svalem, zdravotně fit nebyl ani Jan Stehlík.

Baník Karviná - Talent tým Plzeňského kraje 31:26

Poločas: 15:13

Branky Karviné: Patzel 7/1, Solák a Sobol 6, Užek a Skalický 3, Fulnek, Růža a Nantl 2

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 4:6. Sedmimetrové hody: 2/1:5/2.

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Škvařil 6, Vinkelhöfer 6/2, Režnický 5, Stehlík 4/1, Douda 2, Říha 2, Chmelík 1, Šindelář, Kaplan, Linhart, Nejdl, Korbel, Šafránek, Sedlák.

Konečný stav série: 3:2.