Parádní výkon, Talent na úvod přestřílel Zubří

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň, obhájci mistrovského titulu, vstoupili do letošního ročníku Strabag Rail extraligy vítězně. Spolufavorita nejvyšší české soutěže doma porazili v dohrávce prvního kola jasně 36:27.

"Z naší strany to byl výborný výkon, i když pár chyb by se tam našlo. Ale projevila se naše síla, kvalita Zubří bude letos vysoká," prohlásil plzeňský kouč Michal Tonar, který jako by byl perfektním výkonem svých svěřenců lehce zaskočen. A to ještě postrádal zdravotně indisponovaného Jakuba Tonar a kapitán Vinkelhöfer i další křídlo Chmelík strávili většinu času na střídačce.

I tak ale šel plzeňský Talent od začátku jasně za vítězstvím, Zubří ani jednou nesrovnalo krok. V první půli vedl domácí tým dvakrát o tři góly - 9:6 a 10:7 ve 13. minutě, hosté sice vzápětí dvěma góly v rychlém sledu stáhli na 10:9. Jenže v 18. minutě už to zase bylo 12:9 pro úřadující šampiony, ti pak dokonce odskočili na čtyři góly, ale v poločase měli tříbrankový náskok - 19:16.

"Trošku jsem kroutil hlavou nad tím, že jsme nastříleli za poločas devatenáct branek. Měl jsem dobrý pocit z naší hry už od začátku, v útoku jsme hráli disciplinovaně, byl to týmový výkon. Kluci mezi sebou komunikovali," pochvaloval si trenér Tonar.

Drobný zádrhel mohl přijít jen v úvodu druhé půle, kdy Zubří během pěti minut snížilo na rozdíl jediné branky (20:19) a bylo v útoku, ale přišla laciná ztráta a pak začal úřadovat Chmelík na pravém křídle Plzně. I díky jeho pěti gólů v rozmezí deseti minut domácí opět odskočili na pohodlných 27:21 a utkání pak dohrávali v téměř exhibičním tempu.

"Když takhle budeme pokračovat, budu jen rád. A já doufám, že budeme čím dál tím lepší," doplnil Michal Tonar. Jeho svěřenci mají za sebou fantastický vstup do sezony. V úvodním kole Poháru EHF přešli přes islandský Haukar Hafnafjordur a teď v extralize přestříleli ambiciózní Zubří, které přes léto mohutně posilovalo.

"Síla Zubří bude letos vysoká," zopakoval i přes výhru v úvodním zápase trenér Talentu. "Ale projevila se i naše síla," dodal.

Už v sobotu cestuje s týmem ke 2. kolu extraligy do Brna, v neděli 22. září pak hostí doma nováčka z Maloměřic.

Sedmimetrové hody: 5/3:6/6. Vyloučení: 3:1. Diváků: 340. Přehled branek a sestav níže.

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /web/htdocs1/talentplzencz/home/www/app/php/twig_extencions/functions/gallery.php on line 12