Obhájce hraje u lídra tabulky

Šlágr 4. kola extraligy házenkářů se odehraje v sobotu v Lovosicích, kde se od 17 hodin představí na palubovce momentálního lídra tabulky obhájce titulu Talent tým Plzeňského kraje.

"Loni jsme v Lovosicích prohráli, je to těžký a zkušený soupeř. Všechny zápasy tam mívají náboj, je tam výborná atmosféra. Předpokládám, že bude plný dům. Teď je všechno ještě umocněné tím, že mají Lovosice za sebou podařený vstup do soutěže," uvedl po jednom z posledních tréninků plzeňský kouč Petr Štochl.

"Ale my chceme každý zápas vyhrát, na tom se nic nemění ani v Lovosicích," Pokračoval trenér Talentu tým Plzeňského kraje. Hra soupeře už se podle něho delší dobu netočí jen kolem zkušených házenkářů Motla s Boučkem. "Objevují se mladší kluci Kupa, Trkovský nebo Malý, ale Motl s Boučkem jsou v týmu pořád. Ví o sobě, dokáží něco vymyslet," doplnil Petr Štochl.

Za velkou devizu Lovosic považuje sehranost. "Drtivá většina kluků jsou odchovanci klubu, těží z dlouhodobé sehranosti, spoustu věcí mají zautomatizovaných a díku tomu jsou schopní rozhodovat zápasy," dodal jeden z plzeňských trenérů.

"Jedeme k lídrovi tabulky, Lovosice mají fazonu, bude to těžké. Ale doufám, že ten zápas zvládneme, i když jsme si vědomi kvalit soupeře," doplnil ho zkušený svěřenec Michal Tonar. "Lovosice letos slavily deset let od extraligového stříbra, v prvním kole vyprodaly zimák. Jsou při chuti, chtějí se konečně dostat až na vrchol. Zvlášť když jim dorostla generace nadějných kluků," přidal Tonar další postřeh s tím, že ani Talent nejede na sever Čech s poraženeckou náladu.

I v Lovosicích vyhlížejí utkání s úřadujícím mistrem s napětím, i když makí sezonu lépe rozehranou. "Po úvodních kolech panuje v týmu dobrá nálada, splnili jsme svůj cíl vstoupit do sezony stoprocentním bodovým ziskem. Plzeň má zkušený celek, který se téměř nemění. My bychom chtěli pokračovat v nastaveném projevu hry a produkovat znovu rychlou házenou. Rozhodně chceme, aby i další body zůstaly v Lovosicích," prohlásil lovosický trenér Martin Hríb.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.