O putovní pohár ředitele ŠKODA JS a. s. - STARŠÍ ŽÁCI

Od pátku 18. 10. do neděle 20. 10. 2019 jsme ve dvou sportovních halách Městské sportovní haly v Plzni na Slovanech pořádali 2. ročník mezinárodního turnaje " O putovní pohár ředitele ŠKODA JS a. s.". Stejně jako v loňském roce byl turnaj určen pro kategorie mladších a starších žáků.

Do kategorie starších žáků jsme se v letošním roce rozhodli přihlásit dvě družstva, družstvo Talent Škoda JS Plzeň I tvořené z hráčů ročníku narození 2005 doplněné o několik chlapců roč. 2006 a družstvo Talent Škoda JS Plzeň II složené z chlapců ročníku narození 2006, 2007 a 2008.

Úvodní hvizd turnaje v kategorii starších žáků zazněl v pátek v 15:00 a hned se jednalo o derby dvou našich družstev.  V prvním poločasu jsme u obou družstev praktikovali obranu 3 + 3 a v této se od počátku jak v obranné, tak i útoční fázi lépe prosazovalo naše mladší družstvo. Po 15 -ti minutách hry si dokázalo vytvořit tříbrankový náskok 7:4, který však do poločasu neudrželo. Poločas nakonec skončil remízou 8:8. Ve druhém poločasu jsme shodně volili obranu 5 + 1 a v této už díky fyzickým dispozicím mělo navrch naše starší družstvo a postupně si vybudovalo několikabrankový náskok, který dovedlo do vítězství 18:14.

Další utkání družstva Talent Škoda JS Plzeň I

Ve svém druhém utkání pátečního programu narazilo naše první družstvo na jednoho s aspirantů na celkové vítězství na turnaji, na družstvo HC Dukla Praha 6. Průběh utkání byl velmi vyrovnaný a bojovný. Naši chlapci nakonec dovedli utkání do vítězství v poměru 17:15.

V sobotním programu mělo první družstvo na programu 3 utkání. Nejprve se utkalo s družstvem TJ JM Chodov, které je v aktuálním soutěžním ročníku na druhém místě Přeboru Prahy a i v tomto utkání dokázali naši chlapci zvítězit v poměru 17:12.

Ve druhém sobotním utkání stálo proti nám družstvo TJ Sokol Šťáhlavy. Z počátku bylo utkání vyrovnané, pak ale chlapci převzali otěže utkání do svých rukou a zvítězili 19:12.

Ve třetím a posledním sobotním utkání narazili chlapci na německého soupeře SG Nickehütte Aue, i v tomto utkání si chlapci věděli rady a v utkání zvítězili 18:13. Po sobotním programu tak byli bez ztráty bodu a na nejlepší cestě za obhajobou prvenství.

V úvodním nedělním utkání se chlapcům do cesty za zmíněnou obhajobou postavilo družstvo Jičína, které se na turnaji prezentovalo velmi dobrými výkony. Utkání bylo opět velmi vyrovnané, ale chlapci ho opět výsledkově zvládli a zvítězili 17:14.

Ve druhém utkání nedělního programu se chlapci postavili slovenskému soupeři ze Stupavy. Utkání bylo jednoznačnou záležitostí a vítězství 22:10 je tomu důkazem.

Před posledním utkáním proti družstvu HC Dukla Praha 4 bylo již s ohledem na ostatní odehraná utkání jasné, že chlapci obhájí prvenství v turnaji. Poslední utkání dovedli do vítězství v poměru 17:9 a stali se tak vítězi turnaje.

Další utkání družstva Talent Škoda JS Plzeň II

Ani ve druhém pátečním utkání nečekal naše mlaďochy lehký soupeř. Družstvo HC Dukla Praha 6 patří mezi nejlepší družstva v republice a za odvážný výkon i přes prohru 10:17 nebylo chlapcům co vytknout.

V sobotním programu mělo druhé družstvo na programu hned 4 utkání. Jako první v pořadí bylo utkání s družstvem TJ JM Chodov. Chlapci na soupeře v úvodu vlétli a s fyzicky zdatnějším soupeřem se "prali" co jim síly stačili. Za svůj výkon a nasazení se chlapci dočkali zasloužené odměny ve formě vítězství v poměru 14:10.

Druhé utkání sobotního programu a německý soupeř z AUE, takový byl los našeho druhého družstva. I v tomto utkání předvedli chlapci velmi bojovný výkon, a poté co se dokázali vypořádat i se středově zakončovanou kombinací soupeře dovedli utkání do vítězství 17:15.

Ve třetí sobotním utkání čekal naše mlaďochy velmi těžký soupeř z Jičína. Jičínští byli v průběhu utkání lepším družstvem a zaslouženě dovedli utkání do vítězství 17:10.

Poslední čtvrté sobotní utkání bylo česko - slovenskou bitvou. Chlapci do utkání se Stupavou vstoupili velmi dobře a od úvodu tahali za delší konec provazu. Po konečném hvizdu svítil na výsledkové tabuli stav 20:10 v náš prospěch.

Nedělní program druhého družstva čítal dvě utkání. V prvním utkání nastoupili chlapci proti druhému celku pražské Dukly. V úvodu utkání jsme soupeře zaskočili a dostali se do čtyřbrankového vedení, které soupeř následně smazal a utkání bylo až do samého závěru boj o každý metr hřiště. Nakonec se chlapcům podařilo získat skalp i tohoto družstva za vítězství 11:10.

Ve druhém nedělním a posledním utkání na turnaji se naši mlaďoši, pouhých 35 minut po boji s Duklou, utkali s TJ Sokol Šťáhlavy. Chlapci bojovali, ale síly už bohužel chyběli, proto prohra 9:13 nebyla žádným zklamáním. S bilancí 4 výher a 4 proher chlapci nakonec na turnaji obsadili konečné 6. místo.

Sestava Talent Škoda JS Plzeň I
Brankáři: Marek HOLEČEK, Petr ŠTÁDLER
Hráči v poli: Ondřej HRÁZSKÝ (3 branky), Ondřej TŘÍSKA (22 branek), Jan ROSENBERG (1 branka), Lukáš MARHONS (10 branek), Albert FRANĚK (12 branek), Josef PĚCHOUČEK (1 branka), Daniel BLÁHA (28 branek), Jakub BRADA (9 branek), Pavel PAŠEK (26 branek), Jakub ŠTOCHL (33 branek)

Sestava Talent Škoda JS Plzeň II
Brankář: Jakub RUML
Hráči v poli: Matěj LUHOVÝ (8 branek), Jakub ŠOLLAR (4 branky), Jan BAUMRUK (46 branek), Vítek MÁŠEK (6 branek), František TOMKA (13 branek), Jáchym KREPINDL (12 branek), Ondřej ŠÍMA (3 branky), Jiří HAVRANČÍK (8 branek), Jaromír VOVES (5 branek)

Zhodnocení turnaje:
Turnaj beze zbytku naplnil naše očekávání, většina utkání byla velmi vyrovnaná a o jejich výsledku rozhodovaly drobnosti.

Naším cílem bylo do turnaje zapojit všechny chlapce z letošní tréninkové skupiny tvořené chlapci ročníků 2005, 2006 a vybraných 2007 + jednoho 2008.

Co se týče hodnocení našeho prvního družstva tzv. starých (2005 + 2006), tak lze říci, že chlapci odehráli to, co se od nich očekávalo. Bilance 8 vítězství a 0 proher hovoří za vše. Družstvo na turnaji potvrdilo, že bude patřit mezi top družstva ve své kategorii v rámci republiky. Stále jsme v podstatě v úvodu sezony a nejdůležitější herní fázi soutěže mají chlapci nadále před sebou. Turnaj nám ukázal, kde je naše síla a také kde jsou naše slabiny. Nyní nás čeká zapracovat na odstranění slabin, kdy některé lze, jak již bylo řečeno připsat stále ještě nerozehranosti v úvodu soutěžního ročníku. Krom prvenství na turnaji získalo naše první družstvo i jedno individuální ocenění - Jakub Štochl byl vyhlášen nejlepším hráčem kategorie starších žáků, což je zásluha i jeho spoluhráčů.

Co se týče hodnocení našeho druhého družstva tzv. mladých (2006 + 2007 + 2008), tak je nutno než smeknout. Chlapci turnaj odjezdili tak, jak jsme po nich chtěli. Do turnaje jsme vstupovali bez výsledkových ambicí a chlapcům jsme kladli na srdce, že důležitý je výkon a když se vše sejde, může se povést nějaké vítězství. To, že chlapci nakonec turnaj zakončí s bilancí 4 výhry a 4 prohry bylo nad naše očekávání. Výsledkem toho všeho je I zisk individuálního ocenění, kdy náš nejmladší hráč Jan Baumruk (roč. 2008) se stal nejlepším střelcem kategorie starších žáků. Toto ocenění je ale oceněním výkonu celého družstva - všichni chlapci na něm měli podíl svojí bojovností a splněním své role v družstvu. To je to co je na tomto družstvu obdivuhodné, má svůj cíl, táhne za jeden provaz a navíc sdílí radost z úspěchu nejen kolektivu, ale i jedince. Hoši klobouk dolů

FOTOGALERIE Z TURNAJE - pátek

FOTOGALERIE Z TURNAJE - sobota

FOTOGALERIE Z TURNAJE - neděle

KONEČNÉ VÝSLEDKY KATEGORIE STARŠÍCH ŽÁKŮ

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.