O mistrovi se rozhodne v Karviné

Talent tým Plzeňského kraje si domácím vítězstvím 26:25 po nervy drásající koncovce vynutil ve finálové sérii s Karvinou rozhodující pátý zápas. Hraje se v neděli od 17.10 hodin a přímý přenos vysílá ČT Sport.

A pokud chcete být přímo u toho, máte jedinečnou příležitost, protože klub pořádá pro svoje fanoušky autobusový výjezd, doprava je zdarma.

"Čeká nás jeden zápas o všechno. I když se letos zatím vždycky povedlo domácímu týmu zvítězit, před rozhodující bitvou to až tolik neznamená. Předpokládám, že Baník bude mít v hlavě loňskou domácí prohru s námi v pátém finále, takže nebude zcela v klidu," pronesl před cestou na sever Moravy jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

To jeho karvinský protějšek potvrdil, že na výhodu domácího prostředí bude v rozhodující bitvě hodně spoléhat. "Doma jsme ještě neprohráli, musíme to zvládnout i tentokrát. Když vám doma fandí dva tisíce lidí, je to úplně něco jiného. Hráčům to pomáhá, stejně tak domácí hřiště, to všechno bude teď na naší straně," říkal Michal Brůna ještě v Plzni.

"Čekali jsme na tento moment znovu celý rok. Vše budeme moct ukončit před vlastními fanoušky. Budou rozhodovat detaily, brankáři, ale také psychika hráčů. Garancí objektivního rozhodování jsou rozhodčí Horáček s Novotným, jedni z TOP 5 na světě, a velezkušený delegát Pešek. Přeji oběma družstvům dobrý zápas bez zranění," dodal později karvinský trenér pro svazový web.

"Touhu a chuť vyhrát budou mít obě mužstva. Je potřeba mít touhu, nadšení a zápal postavené na pevných základech systému a taktiky. Což je úkol pro mě a Jirku Hynka, abychom na to kluky připravili," připomněl trenér Talentu svoji roli. U týmu je jako jeden z hlavních koučů druhou sezonu a pokaždé prošel do finále. Loni z toho byl v premiéře dokonce mistrovský titul, jak vše dopadne letos?

"Nechci říct, že nejsem nervózní, ale pro nás trenéry bylo velmi stresující celé play-off, protože ve čtvrtfinále i v semifinále jsme prohrávali 1:2 na zápasy," upozornil Petr Štochl na předchozí dramatické série s Brnem, resp. Zubřím.

"V posledních letech je v Plzni oprávněně tlak na to, aby se hrálo finále. Což se nám podařilo, ale nechci v žádném případě říct, že už je nám jedno, jak finále dopadne. Věřím tomu, že se tým nastartoval, protože vypadá mnohem lépe než na začátku play-off. I proto jsem teď trochu klidnější než ve čtvrtfinále nebo potom v semifinále," doplnil lodivod úřadujících mistrů.

Pojeďte s námi na Baník!

Podpořte Talent v Karviné při rozhodujícím zápase! Autobusový zájezd na účet klubu! Hlaste se na e-mail obchod@talentplzen.cz. Více informací v článku zde.

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.