Mladší žáci vítězně na turnaji v Hostivicích

V sobotu 30.5. jsme se představili s družstvem mladších žáků na narychlo zorganizovaném turnaji v Hostivicích. Turnaj byl uspořádán pro kategorii mladších žáků již pro novou sezónu 2020/21 (tj. ročníky 2008/09) a soupeři byly dvě domácí družstva Hostivice "2008" a "2009", Dukla Praha a TJ Chodov. Turnaj byla pro kluky pěkná příležitost si konečně po dlouhé době nečinnosti zahrát,  současně jsme byli také zvědaví, jak se natěšení kluci s touto pauzou popasují.
 
V prvním zápase s nebezpečným rivalem z Dukly jsme neustále vedli a po zásluze jasně vyhráli 19:12. Zásadní pro vítězství bylo větší nasazení, přechod do rychlého útoku a sehranost v útočných aktivitách. Tato pozitiva převážili někdy slabší projev v obranné činnosti. Druhý zápas s mladým týmem Hostivic 2009 jsme museli jedinkrát za celý den trochu zvýšit hlas. Skóre 16:0 sice vypovídá o jasné převaze, nicméně kluci v tomto zápase nedrželi stanovené pokyny z částečně podvědomého podceňování soupeře. Velice špatná byla technika a zakončování z jasných pozic. Do dalšího utkání se silným celkem TJ Chodov jsme vstoupili trochu nekoncentrovaní a po polovině prvního poločasu jsme prohrávali 0:6, byť jsme si vypracovali, leč neproměnili, veliké množství gólových šancí. Přesto však kluci trpělivě udrželi nastavený herní systém nátlakové a rychlé hry, k tomu zvýšili nasazení a zásadně zlepšenou obranou a koncovkou jsme se do poločasu na soupeře dotáhli a v druhé polovině zápas kompletně otočili s konečným výsledkem 16:8. V závěrečném zápase s domácím celkem Hostivic 2008 pak náš celodenní výkon již gradoval. Od začátku jsme soupeře výbornou obranou a rychlým útokem v podstatě k ničemu nepustili a zápas rozhodli již v poločase, s konečným výsledkem 25:10. Celkově jsme tedy získali plný počet 8 bodů při skóre 76:30.

Zásadním pozitivem a velice příjemným zjištěním byl fakt, že všichni kluci po většinu zápasů se snažili, ale současně byli i schopni - dodržet daný systém a disciplínu. Zejména pro ně v trochu novém a dynamickém způsobu přechodu do rychlého útoku vč. 2.vlny, nátlakové hry a variability v útočných činnostech sami sebe přesvědčovali o zvyšování vlastní kvality. Naší další velkou výhodou se ukázala vyrovnanost a tedy i možnost pravidelně prostřídat všech 14 hráčů. Turnaj nám naopak ukázal i velký prostor pro zlepšení v individuálních činnostech, zejména v obraně jeden na jednoho a v technice střelby při (ne)proměňování šancí.

Děkujeme zúčastněným rodičům s dovozem kluků a rozhodně patří velké díky organizátorům z Lions Hostivice za tento nápad a celou organizaci turnaje, na který se kluci po dlouhé herní pauze velice těšili.

Družstvo reprezentovali:
Blažek Adam, Hynek Tadeáš, Radlinger Tomáš, Stuchl Adam, Sýkora Lukáš, Štochl Adam, Štochl Filip, Štochl Matěj, Urbánek Lukáš, Urbánek Vojtěch, Vladař Eduard, Vlček Matěj, Voříšek Tadeáš, Voves Jindřich.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.