MLADŠÍ ŽÁCI TALENT ŠKODA JS PLZEŇ VÍTĚZI OLMA CUPU 2020

Mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň se v termínu od 25. do 26. 1. 2020 účastnili OLMA CUPU 2020, který byl uspořádán ve sportovní hale ve Velké Bystřici.

Turnaje se zúčastnilo celkem 7 družstev, a to Házená Velká Bystřice, Lions Hostivice HANDBALL, HC ROBE Zubří, HK FCC Město Lovosice, Tatran Bohunice, SKP Frýdek - Místek a naše družstvo. Turnaj se odehrál systémem každý s každým na 2 x 12 minut.

Do turnaje vstoupili mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň sobotním utkáním proti družstvu HK FCC Město Lovosice, jednomu z nejlepších družstev mladších žáků v aktuálním soutěžním ročníku. Hned od úvodu utkání jsme měli mírnou převahu a o poločasu jsme vedli 7:4. Ve druhém poločasu jsme hru kontrolovali a utkání dovedli do vítězství 14:10.

Ve druhém utkání jsme narazili na družstvo Tatranu Bohunice a po poločasu 9:0 jsme utkání dovedli do vysokého vítězství 23:2.

Ve třetím sobotním utkání se nám do cesty postavilo družstvo domácí Velké Bystřice a po poločasu 9:1 jsme ho dovedli do vítězství 14:3.

Do čtvrtého utkání nám los turnaje přisoudil nám známé družstvo Lions Hostivice, se kterým se potkáváme v Přeboru Prahy. I toto utkání jsme zvládli bez problémů a po poločasu 10:3 jsme zvítězili 18:4.

V posledním pátém utkání jsme se utkali s družstvem HC ROBE Zubří. Otěže utkání jsme od počátku drželi ve svých rukou a po poločase 15:4 jsme soupeře porazili vysoko 20:9.

Tím pro naše chlapce skončil soutěžní program sobotního dne, po kterém jsme se přesunuli do Aquaparku Olomouc, za účelem relaxace, regenerace a taky se trochu vyřádit. Plánovaná aktivita splnila účel, chlapci byli opět nepostradatelnou součástí místních atrakcí, přičemž se jim podařilo dostat se i do hlášení místních plavčíků za svůj aktivní přístup k vodním radovánkám.

Nedělní program turnaje pro nás znamenal pouze jedno utkání, ale o to zajímavější. O Frýdku - Místku jsme v letošní sezoně hodně slyšeli a i sobotní program turnaje ukázal, že právem. Nečekalo nás tedy lehké utkání, protože soupeř se na turnaji prezentoval velmi dobrou házenou a stejně jako družstvo Lovosic ho lze zařadit do absolutní špičky aktuálního soutěžního ročníku mladších žáků. Do samotného utkání jsme doslova vlétli a za šest minut jsme vedli 5:0. Soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí, všechny naše útoky končili jasnou střeleckou příležitostí a ty skončili brankou v soupeřovo síti. Všechny útoky soupeře končili na naší výnorně hrající obraně. Do poločasu soupeř korigoval stav na 8:4. V úvodu druhého poločasu zvolil soupeř osobní obranu na naší střední spojku, což nás ale nezaskočilo a třemi rychlými brankami jsme mu zlomili vaz. Utkání jsme nakonec dovedli do překvapivě vysokého vítězství 15:4.

S celkovou bilancí 12 bodů za šest výher při skóre 104:32 jsme se zaslouženě stali vítězem OLMA CUPU 2020. 

Zhodnocení turnaje:

Jak je již pravidlem posledních let, pokud chceme hrát, musíme vyjet na Moravu. Po listopadovém Mikulášském turnaji v Zubří jsme tentokrát vyrazili do Velké Bystřice. Turnaj splnil to, co jsme od něj očekávali, střetli jsme se s kvalitními soupeři, což zejména v aktuálním soutěžním ročníku potřebujeme jako sůl a utkání se Zubřím, a zejména Lovosicemi a Frýdkem - Místkem za to stály.

Sobotní herní projev měl sice mírné rezervy, kdy to z naší strany nebylo úplně ono, ale chlapci nám to vynahradili nedělním výkonem s Frýdkem - Místkem, kde předvedli to, co po nich chceme a co od nich očekáváme. Utkání s velmi kvalitním soupeřem tak proměnili ve svoje představení a z palubovky bylo vidět, jak se baví hrou - to byla ta odměna za nasazení a úsilí se kterým do utkání vlétli. V turnaji se ukázalo, že vyrovnanost hráčů a jejich dovednosti byli ve všech utkáních na naší straně. I toto je naší motivací do další práce, stále se zlepšovat v individuálních činnostech a poté to prodat v souhře šesti na palubovce.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.