MLADŠÍ ŽÁCI TALENT ŠKODA JS PLZEŇ OVLÁDLI MIKULÁŠSKÝ TURNAJ V ZUBŘÍ

Mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň se od pátku 29. 11. do neděle 1. 12. 2019 účastnili 20. ročníku Mikulášského turnaje v Zubří. Na cestu se jsme se vydali z Plzně v pátek brzo ráno a nedlouho po příjezdu do Zubří vstoupili v ROBE ARENĚ do turnaje utkáním proti družstvu Žďáru nad Sázavou. Utkání chlapci zvládli a po poločasu 12:1 zvítězili přesvědčivě 22:1. Ve druhém utkání pátečního programu čekal naše hochy soupeř z Velké Bystřice. I toto utkání jsme zvládli bez větších problémů a po poločasu 8:3 zvítězili 19:4.

V sobotu měli mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň na programu tři utkání, nejprve v 08:00 hod. ráno se jim do cesty postavilo B družstvo pořádajícího HC Robe Zubří. Utkání mělo stejný průběh jako obě páteční utkání a po poločasu 11:1 skončilo vítězstvím našich mladších žáků 20:3. V pravé poledne pak chlapci nastoupili proti prvnímu družstvu Tatranu Prešov. Jednalo se o prvního soupeře, který ve fyzických parametrech převyšoval naše chlapce. Chlapci po několika minutách utkání ovládli a po poločasu 9:1 zvítězili 17:3. Poslední utkání mladších žáků Talent Škoda JS Plzeň v základní skupině proti Velkému Meziříčí uzavíralo program sobotního hracího dne. Chlapci, už za přítomnosti našeho extraligového družstva mužů, vstoupili do boje o prvenství ve skupině B. Utkání bylo opět jednoznačnou záležitostí a po poločasu 12:0 ho chlapci dovedli do vítězství 23:1. S bilancí pěti výher při skóre 101:12 ovládli mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň základní skupinu B. Od 18:00 hod. pak shlédli utkání extraligy mezi HC Robe Zubří a Talent M. A. T. Plzeň, ve kterém se našim mužům bohužel nedařilo tak, jako našim chlapcům a domů odjeli bez bodového zisku.

V neděli ráno se chlapcům v semifinále postavilo družstvo z Nového Veselí. Ani v tomto utkání nenechali hoši soupeři kousek hřiště zadarmo a po poločasovém vedení 12:3 zvítězili vysoko 25:5. Jelikož ve druhém semifinále uspěla Dukla Praha, stalo se finále 20. ročníku Mikulášského turnaje soubojem dvou vedoucích družstev Přeboru Prahy. Finále bylo od úvodního hvizdu velmi vyrovnané, v 5. minutě byl stav utkání 3:1 v náš prospěch. Od tohoto okamžiku začali mít chlapci na palubovce převahu, kterou dokázali přetavit v branky. Velmi dobrá obranná fáze podpořená kvalitním výkonem brankáře a útočná spolupráce všech tří spojek včetně vysoké produktivity střelby znamenala navyšování vedení na poločasový stav 7:2. Stejný průběh měl i úvod druhého poločasu a chlapci nakonec dovedli finále do vysokého vítezství 17:4 a po zásluze se stali vítězi turnaje.

Sestava Talent Škoda JS Plzeň
Brankář: Adam ŘEHÁČEK (1 branka)
Hráči v poli: Matěj LUHOVÝ (41 branek), Marek BOUDA (20 branek), Jan BAUMRUK (37 branek), František TOMKA (15 branek), Ondřej ŠÍMA (7 branek), Tomáš TUREK (4 branky), Josef JAROŠ (4 branky), Vojtěch ČERVENÝ (8 branek), David CVACH (8 branek),


Zhodnocení turnaje:
Na druhou stranu republiky jsme se vydali, abychom se utkali s moravskými a slovenskými družstvy, které v soutěžním ročníku normálně nepotkáme. Cílem byla konfrontace s odlišnou házenou a samozřejmě utužování kolektivu.
Co se týče hodnocení našeho družstva - chlapci na turnaji jasně dominovali. Základem byla velmi dobrá obranná fáze a velmi kvalitní výkon Adama v brance, který družstvo v důležitých momentech podržel a dodal mu klid. Z toho pak pramenila naprostá dominance na palubovce a zejména na souhru spojek byla radost se dívat. Když se k tomuto přidaly i rychlé kontry křídel "nebylo o čem mluvit". I přes jasnou herní dominanci na turnaji se samozřejmě našly i chybičky, ale jak praví staré pořekadlo "když se kácí les, létají třísky". Chlapci za výkon na turnaji zaslouží velkou pochvalu, zejména za finálové utkání, které zvládli naprosto precizně a podle pokynů, které dostali. Disciplinovaný výkon, který soupeře tak otrávil, že utkání skončilo jak skončilo.
Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.