Mladší žáci na turnaji v Novém Veselí

O tomto víkendu 18.-19.1. družstvo mladších žáků reprezentovalo náš klub na již 13. ročníku turnaje Gorivo cup v Novém Veselí. Na Vysočinu jsme vyrazili s celkem 11 hráči ročníků 2008 a 2009 s hlavním cílem zahrát si proti klubům především z Moravy, se kterými se během sezóny často nepotkáváme.

Do turnaje jsme vstoupili 2 jasnými výhrami proti slabším celkům Ždáru n. Sázavou a Horky nad Moravou, kdy kluci předvedli velice slušné výkony a snažili se plnit zadané úkoly. Třetí utkání proti celku SKKP Brno jsme rovněž vyhráli, nicméně k výkonu hráčů jsme měli velice kritické poznámky - především kvůli velkému množství triviálních technických chyb a zřejmě podcenění soupeře jsme vyhráli pouze o gól. Poslední utkání proti již tradičnímu soupeři z Chodova jsme pak zaslouženě výrazně prohráli. Oproti předchozím utkáním hráli kluci celé utkání naopak podvědomě bojácně a z celého celku se nenašel nikdo, kdo by tým povzbudil svým výkonem a bojovností.

Do druhého dne jsme již s vědomím postupu do semifinálových bojů porazili po zlepšeném výkonu celek Velkého Meziříčí a těšili na semifinálového soupeře. Tím se stal domácí celek Nového Veselí. Ačkoli jsme se kluky snažili přesvědčit a připravit na vyšší kvalitu soupeře vč. bouřlivějšího domácího prostředí, tak kluci vstoupili do zápasu opět bojácně a nekoncentrovaností a lehkými ztrátami míčů nezachytili prvotní tlak soupeře a darovali mu snadné vedení - čímž se v podstatě rozhodlo o utkání. V průběhu další části zápasu (hrálo se 1x 25 bez přerušení) se náš výkon již trochu zlepšil, ale na rozjetého soupeře už to nestačilo. Zklamal nás především přístup mnoha hráčů ve smyslu bojovnosti, malé koncentrovanosti na vlastní zápas a snahy porvat se o každý míč nebo akci.

Do utkání o bronz s celkem Újezd u Brna jsme se snažili již hodně unavené (a navíc s dalším oslabení 2 nemocných hráčů) kluky ještě motivovat ke zlepšení výše uvedených nedostatků. Museli jsme konstatovat, že se přístup kluků a snaha získat "placku" zlepšil, nicméně i v tomto zápase nás sráželi naše individuální chyby, zejm. chyby při bránění souhry soupeře s pivotem a střelbou z dálky.

Každý zápas na turnaji měl z našeho pohledu velký význam pro jejich další posun v házenkářských dovednostech. Kromě individuálních chyb typu techniky střelby a přihrávek jsme klukům museli hodně zdůraznit především to základní, že házená je kolektivní sport, kdy je nezbytně nutná především komunikace, spolupráci a výpomoci mezi hráči na hřišti. Samozřejmostí by dále měla být ale také bojovnost, nebojácnost a snaha porvat se o každý míč. Nedostatek těchto činností nás srážel především v obranné činnosti. Snažili jsme ale kluky rovněž přesvědčit, že na výsledek na hřišti má velký vliv i chování se celého kolektivu mimo hřiště před /po utkání.

Pozitivní je ale určitě fakt, že všichni hráči družstva zcela jasně prokázali svoje kvality a svůj potenciál k dalšímu zlepšování. I přes výše popsané nedostatky jsme se jako trenéři shodli, že ? ačkoli jsme patřili k věkově jednoznačně nejmladším účastníkům (základní sestavy téměř všech týmů tvořili hráči r. 2007) - bylo reálné porazit kvalitními výkony a předvedenou hrou všechny celky. Aby se tomu tak stalo, tak bude nutné zapracovat na tréninkách nejen na individuálních činnostech, ale i na zvyšování kvalitní spolupráce a týmových výkonů.

 

Výsledky :

Ždár nad Sázavou : TALENT PLZEŇ     8 : 16

TALENT PLZEŇ : Horka nad Moravou    15 : 7

SKKP Brno : TALENT ŠKODA  10 : 11

Chodov : TALENT PLZEŇ 21 : 10

TALENT PLZEŇ : Velké Meziříčí 14 : 8

Nové Veselí : TALENT PLZEŇ 16 : 10

TALENT PLZEŇ : Újezd u Brna 13 : 17

 

Družstvo reprezentovali: Hynek Tadeáš, Radlinger Tomáš, Stuchl Adam, Sýkora Lukáš, Štochl Adam, Štochl Filip, Štochl Matěj, Vladař Eduard, Vlček Matěj, Voříšek Tadeáš, Voves Jindřich,

Trenéři: Hynek, Vybíral, Sýkora

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.