#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Mladší dorostenci Talent Škoda JS Plzeň obhájili titul MISTR ČESKÉ REPUBLIKY

V neděli 21. 4. 2024 se obě družstva mladšího dorostu představila na domácí palubovce v rámci 20.kola soutěžního ročníku 2023/2024. Mladší dorost A přivítal družstvo Jihočechů a mladší dorost B se utkal s družstvem Jiskry Třeboň B. Starší dorost sehrál svoje utkání již v sobotu 20. 4. 2024, kdy se představil na palubovce Handball clubu Zlín.

2. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

Již od samotného úvodu utkání bylo zřejmé, kdo bude na palubovce pánem. Hosté dorazili pouze se šesti hráči do pole a tak bylo v podstatě jedinou otázkou utkání konečné skóre. I s ohledem na tuto situaci jsme nabádali chlapce ke koncentrovanému a pokud možno bezchybnému výkonu. Ve dvacáté minutě prvního poločasu jsme vedli již propastným rozdílem třinácti branek 16:3 a do poločasové přestávky šli s patnáctibrankovým náskokem 23:8. I ve druhém poločase jsme rozdíl ve skóre neustále navyšovali až na konečný šestadvacetibrankový rozdíl 46:20. I přes vysoké vítězství bylo v naší hře spousta nepřesností, nedůrazu, nekvalitního zakončení a z tohoto důvodu nemůžeme být s utkáním resp. s naší hrou úplně spokojeni. Stále máme na čem pracovat, zejména na koncentraci, bojovnosti a kvalitě provedení konkrétních činností.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň B - Jiskra Třeboň B

TABULKA 2. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Mladší dorostenci vstupovali do utkání s vědomím, že případné vítězství jim již dvě kola před koncem zaručí obhajobu mistrovského titulu. Do utkání jsme vstoupili parádně a za pět a půl minuty vedli 5:0 na což reagovala hostující lavička time outem. Po time outu hostí jsme povolili v koncentraci, jakoby jsme se uspokojili vedením a čekali, že utkání v poklidu dotáhneme do vítězného konce. Soupeř snížil na rozdíl dvou branek a i my tak v polovině jedenadvacáté minuty sáhli po time outu. V poslední desetiminutovce prvního poločasu jsme soupeři odskočili na pětibrankový rozdíl a do šaten tak šli za stavu 18:13 v náš prospěch. Vstup do druhého poločasu byl jasně v naší režii a po deseti minutách bylo za stavu 28:16 o osudu utkání rozhodnuto. V následujících minutách se utkání v podstatě již dohrávalo, přičemž i naše koncentrace zejména v obranné fázi nebyla ideální a tak utkání nakonec skončilo patnáctibrankovým rozdílem 40:25. Vítězství ve 20. kole 1. ligy mladší dorostu tak znamená pro naše chlapce obhajobu loňského mistrovského titulu a  pro nosný ročník třetí titul v řadě -  2021/2022 - MISTŘI ČR V ŽÁKOVSKÉ LIZE STARŠÍCH ŽÁKŮ, 2022/2023 - MISTŘI ČR V 1. LIZE MLADŠÍHO DOROSTU a 2023/2024 MISTŘI ČR V 1. LIZE MLADŠÍHO DOROSTU.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň A - JIHOČEŠI

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Starší dorostenci odcestovali v sobotu do Zlína udržet byť jen teoretickou šanci na třetí příčku tabulky. Pro zachování této naděje museli chlapci ze Zlína přivést oba body. Samotné utkání bylo v úvodu vyrovnané, přičemž nám skvěle vyšel dvou a půl minutovvý úsek od počátku deváté do konce jedenácté minuty, kdy jsme šestibrankovou šňůrou odskočili domácím na rozdíl pěti branek 5:10. Domácí na tento "příděl" reagovali time outem, který se jim vyplatil a za další tři minuty už byl stav utkání o pouhé dvě branky 8:10. Následující desetiminutovka byla výsledkově vyrovnaná a do poslední pětiminutovky prvního poločasu se šlo za stavu 15:16. Nám se opět skvěle vydařil krátký časový úsek a dvě minuty před koncem poločasu jsme vedli 15:20. Do šaten se pak odcházelo za stavu 16:21 v náš prospěch. Průběh druhého poločasu byl velmi vyrovnaný, obě družstva měla lepší a hluché pasáže a tak se rozdíl ve skóra pohyboval mezi pěti a jedinou brankou. O našem vítězství jsme rozhodli až v samotném závěru utkání, ještě čtyři minuty před koncem byl stav utkání o pouhé dvě branky 32:34, ale poslední čtyřminutovku jsme zvládli a nakonec si ze Zlína odvezli pětibrankové vítězství 33:38.

STATISTIKA UTKÁNÍ Handball club Zlín - Talent Škoda JS Plzeň

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

O následujícím víkendu se všechna dorostenecká družstva představí v rámci 21. kola soutěžního ročníku 2023/2024 naposledy doma. V neděli 28. 4. 2024 se ve Sportovní hale města Plzně na Slovanech nejprve představí mladší dorost B, který přivítá od 10:00 hod. družstvo HBC JVP Strakonice 1921. Mladší dorost A pak přivítá na stejném místě od 14:00 hod. družstvo Dukly Praha a starší dorostenci vyzvou své vrstvníky z Dukly od 16:00 hod. Zejména utkání 1. ligy mladšího a staršího dorostu proti Dukle Praha by měla být ukázkou špičkové dorostenecké házené, neboť se utkají v mladším dorostu jistý vítěz soutěže s jistým bronzovým medailistou a ve starším dorostu průběžně pátý a druhý celek tabulky. Přijměte pozvání na poslední domácí utkání našich dorostenců v tomto soutěžním ročníku a přijďte jim osobně poděkovat za výkony a odvedenou práci.