Mladší dorostenci na Sokol Kempa cupu 2021

Mladší dorostenci Talent Škoda JS Plzeň se od pátku 3. 9. do neděle 5. 9. 2021 zúčastnili Sokol Kempa Cupu 2021 v Novém Veselí. Na turnaj se mladší dorostenci vydali v pátek ráno bez tří spojek ze základní sestavy, které na turnaj nepustili zdravotní indispozice, za to doplněni třemi staršími žáky.

Bohužel i tomuto turnaji se nevyhnuly problémy s odhlášením zahraničních družstev v souvislosti s restrikcemi jejich států ohledně pandemie Covid -19. Z původně plánovaných 8 družstev se na turnaji představila nakonec jen 4 družstva. Mladší dorostenci se tak na turnaji nakonec utkali zápasově na 2 x 30 minut s družstvy Sokola Nového Veselí, NEKA (maďarská akademie) a Dukla Praha.

Jako první jsme se v pátek odpoledne utkali s družstvem pořádajícího Sokola Nového Veselí. Utkání bylo od samého úvodu velmi vyrovnané, kdy žádný ze soupeřů se nedostal na větší než dvou brankové vedení. Poločasový stav 13:13 byl odrazem hry na palubovce. Až do desáté minuty druhého poločasu jsem si dokázali vypracovat jednobrankový náskok, který soupeř v zápětí hned smazal. Rozhodujím okamžikem v utkání byl časový úsek mezi čtyřicátou a čtyřicátoušestou minutou, který jsme prohráli 6:1 a soupeř si tak vypracoval čtyřbrannkový náskok v poměru 23:19. Do konce utkání se nám již podařilo jen snížit na 28:26.

Sestava:

Brankáři: Čimera, Ruml

Hráči v poli: Franěk (3 branky), Dubský (3 branky), Krepindl, Šollar, Voves (3 branky), Rosenberg, Havrančík, Bürger (5 branek), Tomka (2 branky), Šíma a Baumruk (10 branek)


V sobotu nás čekalo utkání proti jedinému zahraničnímu účastníkovi, maďarské akademii NEKA. Maďarský soupeř na turnaji disponoval dvaceti hráči, přičemž měl některé hráče i ročník narození 2004, a to z důvodu rozdílné národní věkové kategorizace. Vstup do utkání se nám příliš nevydařil, fyzicky zdatnější soupeř na nás vlétl a již v desáté minutě jsme prohrávali 10:3. Následně jsme vyrovnali hru a až do pětadvacáté minuty drželi se soupeřem krok. Za přijatelného stavu 16:10 necelých pět minut před koncem převzal soupeř opět otěže utkání pevně do svých rukou a šňůrou šesti branek stanovil poločasové skóre na stav 22:10. Vstup do druhého poločasu se nám povedl o poznání lépe než do poločasu prvního a dvakrát jsme se dokázali soupeři přiblížit na rozdíl šesti branek, naposledy v padesátédruhé minutě, kdy jsme snižovali na stav 29:23. Konec utkání již byl opět v režii soupeře, který stanovil konečné skóre na 34:25.


Sestava:

Brankáři: Čimera, Ruml

Hráči v poli: Franěk (1 branka), Dubský (2 branky), Krepindl, Šollar, Voves (3 branky), Rosenberg, Havrančík (4 branky), Mášek (3 branky), Bürger (3 branky), Tomka (1 branka), Šíma (3 branky) a Baumruk (5 branek)


V neděli jsme uzavírali turnaj utkáním proti Dukle Praha. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a fyzicky zdatnějšímu soupeři jsme byli vyrovnaným soupeřem. Až do dvaadvacáté minuty jsme drželi jednobrankové vedení o které nás soupeř šňůrou čtyř branek připravil. Do posledních tří minut poločasu jsme šli s tříbrankovým mankem, které se nám nakonec podařilo do poločasu smazat a vyrovnat na 15:15. Úvod do druhého poločasu se nám povedl a po třech minutách jsme vedli 17:15. Soupeři se podařilo srovnat, ale hned z následujícího útoku jsme si vzali vedení zpět. Ve třicátésedmé minutě jsme v utkání vedli naposledy Od stavu 18:17 jsme si vybrali, i vinou docházejících sil (Jirka Havrančík do utkání pro zranění nenastoupil, Víťa Mášek od utkání od 21. minuty pro zranění nedohrál + další dva hráči se potýkali s drobnými šrámy) třináct slabší minut, které jsme prohráli 13:1 a stav na světelné tabuli 30:19, vypadal hrozivě. Od tohoto okamžiku se už utkání spíše dohrávalo, kdy v posledních devíti minutách jsme už opět dokázali soupeři sekundovat a utkání nakonec skončilo rozdílem deseti branek 35:25

 
Sestava:

Brankáři: Čimera, Ruml

Hráči v poli: Franěk (4 branky), Dubský (1 branka), Krepindl, Šollar, Voves (1 branka), Rosenberg, Mášek (3 branky), Bürger (1 branka), Tomka (4 branky), Šíma a Baumruk (11 branek)


Zhodnocení turnaje:

Turnaj byl naší poslední přípravou před soutěžním ročníkem 2021/2022, do kterého vstupujeme v neděli 19. 9. 2021 na domácí palubovce. Na turnaj jsme odjíždli bez tří spojek základní sestavy což nám způsobilo trochu komplikace v nominaci, za to dostali příležistost další hráči, kteří se své příležitosti nezhostili vůbec špatně. Na turnaji jsme odehráli 4 vyrovnané poločasy a pouze první poločas s maďarským družstvem a druhý poločas s Duklou nebyl úplně podle našich představ. Obou případech je, ale nutno vzít v úvahu kvalitu soupeře - zejména na straně maďarského družstva a v utkání s Duklou Praha i tu skutečnost, že v podstatě 40 minut táhlo "sedm statečných v poli" (z toho 3 starší žáci na spojkách).

Celkové hodnocení turnaje je tak i přes poslední místo pozitivní, chlapci si i v oslabené sestavě ověřili, že když jdou do utkání v plném nasazení a s maximální koncentrací, mohou hrát s kýmkoli. Turnaj tak pro ně byl velkou zkušeností, na které se dá do budoucna stavět.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.