MLADŠÍ DOROSTENCI I PO DVACÁTÉ NEPORAŽENI

Mladší dorostenci Talent Škoda JS Plzeň "A" se v sobotu 25. 3. 2023 od 16:00 hod. představili v jihomoravské Telnici. K utkání jsme odjížděli po týdnu plném nemocí a dalších zdravotních komplikací a tak jsme nakonec odjeli pouze s 11 hráči. Několik nominovaných sice nebylo zrovna ve stoprocentním stavu, ale vzhledem k náročnému dorosteneckému programu o víkendu nebylo jiné volby a my věřili, že i těch několik minut na které budou kluci připraveni nastoupit, pomůže zbytku družstva utkání zvládnout.  

Vstup do utkání se nám příliš nepovedl, možná to bylo aklimatizací na místní podmínky, z čehož jsme ovšem před utkáním žádný strach neměli, neboť i naši chlapci jsou nafukovací halou "odkojeni" a do minulého roku v ní trénovali, možná výpadky v tréninkové přípravě v uplynulém týdnu, možná mírným podceněním soupeře s ohledem na výsledek domácího podzimního utkání. Od samotného úvodu nás trápila koncovka, nepřesnosti v kombinacích, zbrklost, netrpělivost v obraně, a to vše mělo za následek, že se nám v úvodních deseti minutách nepodařilo soupeři odskočit, tak jak jsme si přáli. Tato skutečnost pak asi chlapcům trochu "svazovala nohy" a chyb v útočné fázi a nekoncetrovanosti v obranné fázi bylo i nadále přespříliš. Ve druhé desetiminutovce prvního poločasu se nám sice podařilo odskočit na rozdíl pěti branek a už to vypadalo, že se utkání bude vyvíjet podle našich představ, ale opět následovalo několik chyb a domácí korigovali na rozdíl dvou branek. V poslední pětiminutovce prvního poločasu se nám podařilo díky pětibrankové šňůře výsledkově odskočit a do poločasové přestávky jsme tak šli s náskokem šesti branek za stavu 10:16. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že utkání chceme co nejdříve rozhodnout, abychom co nejvíce pošetřili některé hráče, což ovšem vzhledem k jejich počtu a celkovému počtu devíti hráčů do pole nebylo zrovna jednoduché. Naším cílem bylo co nejvíce rozložit zátěž, abychom neriskovali případná zranění. Ani ve druhém poločasu utkání jsme nepředváděli házenou, kterou  umíme a kterou se celou sezonu prezentujeme. Chyb v obranné fázi, která je naší předností bylo stále mnoho což nás stálo mimo jiné i zakládání rychlých útoků. V útočné fázi se naše hra ve druhém poločasu mírně zvedla, zlepšili jsme koncovku a i díky tomu jsme utkání nakonec dovedli do čtrnáctibrankového vítězství 25:39.

Přes všechny komplikace a mírně řečeno ne úplně ideální výkon jsme utkání výsledkově zvládli a i ve dvacátém utkání sezony udrželi neporazitelnost. I taková utkání sportovní život někdy přinese a nám se po utkání víceméně ulevilo, že všichni zdravotně vydrželi. Chlapcům patří, i přes výtky, které si v průběhu utkání museli vyslechnout, velké poděkování, a to zejména těm kteří nejeli zrovna v ideálním stavu, ale svým přístupem prokázali soudržnost a odpovědnost vůči spouhráčům. "Chemie", která je uvnitř této tréninkové skupiny je záviděníhodná. Nám trenérům zbývá přát si, aby se v týdnu před dalším utkání dalo co nejvíce hráčů zdravotně do pořádku a na víkend jsme byli v plné síle.

STATISTIKA UTKÁNÍ Sokol Telnice - Talent Škoda JS Plzeň A

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

Ve 21. kole 1. ligy mladších dorostenců přivítáme v neděli 2. 4. 2023 od 15:00 hod. na palubovce Sportovní haly města Plzně na Slovanech družstvo C.S.CARGO HBC Jičín.

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.