MLADŠÍ DOROSTENCI NADĚLOVALI PRAŽSKÉ DUKLE

Družstvo mladších dorostenců Talent Škoda JS Plzeň "A" přivítalo v neděli 5. 3. 2023 od 15:00 hod., v rámci 18.kola 1. ligy mladších dorostenců, ve Sportovní hale města Plzně na Slovanech družstvo pražské Dukly.

Vstup do utkání se nám vydařil a na konci šesté minuty jsme vedli již rozdílem tří branek 5:2, přičemž hostující lavička na tento stav reagovala time outem. V následujících deseti minutách byla hra i díky námi mizerně zahrané přesilovce vyrovnaná a na konci šestnácté minuty tak rozdíl ve skóre čítal nadále tři branky 9:6. Naproti tomu zbytek prvního poločasu byl jasně v naší režii. Ve všech činnostech jsme byli výrazně lepší a i proto jsme posledních čtrnáct minut prvního poločasu vyhráli rozdílem osmi branek 10:2 a do šaten tak šli s jedenáctibrankovým náskokem 19:8. Poločasové hodnocení tak bylo vcelku pozitivní, dobře jsme bránili, Adam v brance byl opět oporou, ale přesto nám v našem výkonu chyběla pověstná jiskřička. Před začátkem druhého poločasu tak bylo jedinou otázkou, zda se nám podaří i nadále zvyšovat brankový rozdíl a na jaké cifře se zastaví. Úvod druhého poločasu byl zrcadlem konce poločasu prvního, nadále jsme byli výrazně lepším družstvem a postupně jsme navyšovali rozdíl ve skóre. V polovině druhého poločasu jsme vedli již šestnáctibrankovým rozdílem 29:13 a poté sáhli k výraznějšímu prostřídání. I přes výrazný zásah do sestavy jsme si nadále drželi vybudované vedení a nakonec dovedli utkání do drtivého vítězství 38:21.

S výsledkem utkání tak můžeme býti spokojeni, neboť jsme i v 18. utkání soutěžního ročníku 2022/2023  udrželi neporazitelnost a zaslouženě držíme s tříbodovým náskokem 1. místo tabulky. Ne vše se nám v utkání dařilo, zejména hra v početní převaze nebyla zrovna naší parádní disciplínou a tak je tedy stále na čem pracovat.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň A - TJ Dukla Praha A

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

V 19. kole 1. ligy mladších dorostenců se naši mladší dorostenci představí po reprezentační přestávce opět na domácí palubovce, kdy se v neděli 19. 3. 2023 od 11:00 hod utkají ve Sportovní hale města Plzně na Slovanech s družstvem Házenkářské Akademie Olomouckého kraje. V podzimní části soutěžního ročníku 2022/2023 jsme se soupeřem ve sportovní hale v Kostelci na Hané brali bod za remízu a tak se dá očekávat kvalitní dorostenecká házená.