#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

MLADŠÍ DOROSTENCI DOBYLI NOVÉ VESELÍ

Mladší dorostenci Talent Škoda JS Plzeň "A" se v neděli 26. 2. 2023 představili na palubovce ZDT Arény v Novém Veselí, kde se od 14:30 hod. utkali v rámci 17. kola 1. ligy mladších dorostenců s domácím družstvem TJ Sokol Nové Veselí. První měření sil v rámci podzimní části soutěžního ročníku 2022/2023 ve Sportovní hale města Plzně skončilo nerozhodně a tak se dalo očekávat vyrovnané a bojovné utkání. Vzhledem k tomu, že obě družstva vyznávají svazovou koncepci a prezentují se tak podobným herním stylem a mají navíc ve svém středu několik reprezentantů kadetské kategorie, bylo již před utkáním zřejmé, že o výsledku budou rozhodovat drobnosti, a to jak střelecká produktivita, tak i individuální herní činnosti a v neposlední řadě nasazení a bojovnost.

Vstup do utkání měli lepší domácí, a poté co dokázali proměnit oba úvodní útoky, přičemž my z úvodního útoku nastřelili jen tyč, vedli na konci druhé minuty 2:0. Nám se sice podařilo z následného útoku snížit na 2:1, ale soupeř si ještě dvakrát dokázal vzít dvoubrankové vedení zpět a na konci páté minuty tak domácí, i díky tomu, že dokázali proměnit všechny své úvodní útoky, vedli 4:2. Vydařený nástup domácích nás nezlomil, postupně jsme se zlepšovali v obranných činnostech a začali proměňovat i střelecké příležitosti, odměnou za to nám byla pětibranková šňůra a otočení stavu na 4:7 v náš prospěch. Následně se sice domácím podařilo snížit na rozdíl dvou branek, ale na to v rychlém sledu následovaly dvě naše branky a za stavu 5:9  sáhli domácí, již ve třinácté minutě, po time outu. Ani domácí time out nás nezastavil a i v následujících minutách jsme byli lepším družstvem na palubovce a postupně navyšovali brankový rozdíl. Do posledních deseti minut prvního poločasu jsme vstupovali se sedmibrankovým náskokem 7:14. I v poslední desetiminutovce prvního poločasu jsme táhli za delší konec provazu a do poločasové přestávky jsme nakonec šli s desetibrankovým náskokem 9:19. Poločasové hodnocení tak bylo vesměs pozitivní. Zároveň jsme měli na paměti podzimní vzájemné utkání, ve kterém jsme na domácí palubovce vedli pět minut před koncem prvního poločasu již o sedm branek 15:8 a 16:9 a nakonec brali "jen" bod za remízu 25:25. Chlapce jsme tedy nabádali, aby pokračovali ve stejném nasazení jako v poločasu prvním. Vstup do druhého poločasu se nám podařil a rychle jsme zvýšili na dvanáctibrankový rozdíl, který jsme na konci čtyřicátédruhé minuty navýšili již na rozdíl čtrnácti branek a o osudu utkání tak bylo definitivně rozhodnuto. V následujících minutách jsme si drželi náskok a do poslední desetiminutovky jsme šli s třináctibrankovým náskokem 20:33. V závěru utkání jsme prostřídali sestavu a utkání v poklidu dovedli do desetibrankového vítězství 26:36, které znamenalo prodloužení naší neporazitelnosti na již sedmnáct utkání a udržení tříbodového náskoku v čele tabulky 1. ligy mladších dorostenců.

STATISTIKA UTKÁNÍ TJ Sokol Nové Veselí - Talent Škoda JS Plzeň A

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

V 18. kole 1. ligy mladších dorostenců přivítáme v neděli 5. 3. 2023 od 15:00 hod. na palubovce Sportovní haly města Plzně na Slovanech družstvo TJ Dukla Praha A. Očekáváme velmi vyrovnané a bojovné utkání, neboť obě družstva se důkladně znají a sehrála spolu od svých házenkářských začátků, i díky naší účasti v Přeboru Prahy, nespočet utkání.