Mladší dorostenci B bez ztráty bodu vítězem 2. ligy

Družstvo mladších dorostenců Talent Škoda JS Plzeň B se ve středu 4. 5. 2022 od 18:00 hod. představilo v rámci osmého a zároveň posledního kola mistrovské nadstavby 2. ligy mladšího dorostu v Pardubicích. Soupeřem jim bylo domácí družstvo 1. HC Pardubice. V prvnmí vzájemném utkání mistrovské nadstavby 2. ligy mladších dorostenců na domácí palubovce jsme si připsali vítězství o 10 branek v poměru 31:21, takže papírové předpoklady vyznívaly v náš prospěch.

Vstup do utkání nebyl zcela podle našich představ, v útočné fázi jsme neproměňovali vypracované střelecké příležitosti, kazili jednoduché míče a v obranných činnostech jsme se prezentovali laxně a nedůrazně. Celkový herní projev z úvodních minut byl mírně řečeno rozpačitý. Na konci sedmé minuty, za stavu 3:5 v náš prospěch, jsme tak tuto fázi hry uzavřeli time outem, ve kterém došlo i na ostřejší domluvu. Po time outu jsme ve hře zlepšili obrannou fázi a postupně jsme se soupeři výsledkově vzdalovali. Do poločasu jsme soupeři dovolili vstřelit již jen 4 branky a vzhledem k výraznému zlepšení herního projevu jsme šli do šaten za stavu 7:20 v náš prospěch. Druhý poločas tak byl již jen otázkou jakým brankovým rozdílem utkání skončí. Nakonec jsme utkání dovedli do vysokého vítězství 16:40 v náš prospěch.
 
V pořadí dvaadvacáté utkání 2. ligy mladšího dorostu v soutěžním ročníku 2021/2022 tak znamenalo naší dvacátoudruhou výhru a potvrzení suverenity ve 2. lize mladšího dorostu.


STATISTIKA UTKÁNÍ   1. HC Pardubice - Talent Škoda JS Plzeň B


TABULKA 2. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU


ZHODNOCENÍ SOUTĚŽNÍHO ROČNÍKU 2. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

Při přípravě na soutěžní ročník 2021/2022 jsme se ještě před přihláškami do soutěží tj. na jaře 2021 rozhodli, že přihlásíme 2. ligu mladšího dorostu. Naším cílem bylo s ohledem na počet žákovských družstev v kraji obehrát tréninkovou skupinu straších žáků - chlapců "2007" v těžkých utkáních a připravit je tak pokud možno co nejlépe na přechod do 1. ligy mladšího dorostu. Neméně důležité pro nás bylo i poskytnout větší herní prostor hráčům z lavičky A družstva mladšího dorostu, tak aby byli pokud možno co nejvíce v herním zatížení. Čas nám nakonec ukázal, že hráči původně řazení do B družstva se v soutěžním ročníku výrazně prosazovali i v utkáních 1. ligy mladšího dorostu, kdy mnohdy byli pilíři družstva.

Do soutěžního ročníku jsme vstupovali bez výsledkových ambicí s jediným cílem, držet se herních činností, které mají chlapci v tréninkovém plánu a směřovat vše k jejich rozvoji, tak aby byli pokud možno co nejlépe připraveni na přechod do 1. ligy mladšího dorostu.

Od úvodu soutěžního ročníku se nám dařilo nad očekávání dobře. Chlapce prověřilo hned první utkání soutěžního ročníku v Mostu, kde dokázali zvítězit po velkém boji o jedinou branku v úplném závěru utkání. Snad i to předznamenalo to, jak se zejména v těžkých utkáních budou o vítězství prát. V soutěži jsme vycházeli z kvalitní a poctivé obranné činnosti podpořené velmi dobrými, někdy až vynikajícími výkony brankářů. Není proto s podivem, že jsme v soutěži obdrželi nejméně branek (442 ve 22 utkáních tj. 20 branek na utkání). Zejména těžká utkání proti družstvům z popředí tabulky (Chodov, Dukla Praha B, Lovosice B, Most a Třeboň) prověřila schopnosti a dovednosti našich chlapců a za tato utkání jsme nesmírně rádi - to byla utkání která chlapce posouvají zase o krok dále v jejich hráčských dovednostech. V těchto utkáních jsme dokázali prokázat, že nejen obranná fáze je naší dominantou, na které stavíme, ale že i v útočné fázi se dokážeme prosadit a to mnohdy i oproti výrazně fyzicky vyspělejšímu soupěři.

Naše celková bilance sezony je toho důkazem

22 utkání = 22 VÝHER = 44 BODŮ PŘI SKÓRE 728:442

Závěrem je na místě chlapcům poděkovat za reprezentaci klubu, bojovnost, nasazení, předvedenou hru, práci v tréninku, ale i rovněž chuť do hry a emoce, které jsou nedílnou součástí kolektivního sportu.

Hoši jen tak dál

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.