#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

MLADŠÍ DOROSTENCI 2 BODY OD OBHAJOBY TITULU

Dorostenecká družstva Talent Škoda JS Plzeň se v 19.kole soutěžního ročníku 2023/2024 představila v neděli 14. 4. 2024 na domácí palubovce. Jako první vyzval mladší dorost B družstvo Lokomotivy Vršovice. Následně mladší dorost A přivítal na domácí palubovce "v utkání jara" a zároveň v přímém souboji o mistrovský titul družstvo HC Zubří a jako poslední se představil starší dorost, kterému bylo za soupeře rovněž družstvo HC Zubří.

2. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

Samotný úvod utkání byl velmi vyrovnaný a celá první desetiminutovka se nesla ve stejném duchu. V úvodu druhé desetiminutovky jsme si vytvořili tříbrankový náskok a tento jsme si dokázali celou prostřední část prvního poločasu udržet. Na přelomu druhé a třetí desetiminutovky prvního poločasu se rozhodlo o osudu celého utkání, šest branek v řadě znamenalo naše osmibrankové vedení 16:8, které jsme do poločasu dokázali navýšit na rozdíl již jedenácti branek 21:10. Hned v úvodu druhého poločasu jsme dokázali naše vedení opět navýšit, a to již na propastný rozdíl čtvrnácti branek 25:11. Posledních dvacetpět minut utkání tak bylo třeba vyřešit jen jedinou neznámou, jakým rozdílem utkání skončí. Naše velmi mladé družstvo nakonec dovedlo utkání do zaslouženého vítězství 43:27.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň B - Lokomotiva Vršovice

TABULKA 2. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Mladší dorostenci vstupovali do "utkání jara" z průběžně prvního místa tabulky 1. ligy mladších dorostenců, s dvoubodovým náskokem před HC Zubří a bylo tedy zcela zřejmé, že vítězství v utkání je může výrazně přiblížit k obhajobě mistrovského titulu. Případná prohra by pak znamenala tři kola před koncem soutěže rovnost bodů a lepší vzájemné utkání pro HC Zubří. Do utkání jsme šli s jasným cílem předvést co nejlepší výkon a poctivou prací po celých šedesát minut si dojít pro vítězství. Vstup do utkání se nám vydařil a zejména díky výborné obranné fázi jsme se dostali rychle do vedení a na začátku desáté minuty za stavu 5:1 donutili lavičku soupeře k prvnímu time outu. Ani time out soupeře nás nezastavil a za dalších necelých pět minut za stavu 9:2 sáhla lavička soupeře po druhém time outu. V polovině prvního poločasu jsme tak vedli rozdílem sedmi branek. V následujících minutách se hostům podařilo snížit na rozdíl šesti branek a se stejným rozdílem, za stavu 16:10 skončil i první poločas. Vstup do druhého poločasu jsme měli fantastický a za čtyři a půl minuty bylo o osudu utkání rozhodnuto, tři rychlé branky znamenali náš devítibrankový náskok a poslední třetí time out hostů. V dalším průběhu druhého poločasu se nám podařilo vedení navýšit až na jedenáctibrankový rozdíl 28:17. Nakonec jsme utkání dovedli do devítibrankového vítězství 29:20. Tři kola před koncem soutěžního ročníku tak mají naši chlapci náskok čtyř bodů právě před HC Zubří a jen dva získané body je dělí od obhajoby mistrovského titulu z loňského ročníku. Velký palec nahoru patří fanouškům obou družstev, kteří v průběhu celého utkání vytvořili výbornou kulisu hodnou souboje o titul.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň A - HC ZUBŘÍ

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, ale mírně navrch měli v první pětiminutovce hosté a vypracovali si dvoubrankové vedení 2:4. Našim chlapcům se zlepšenou obranou podařilo za dalších pět minut vyrovnat a vyrovnaný stav trval i v polovině prvního poločasu. V úvodu druhé poloviny prvního poločasu jsme si vypracovali dvoubrankový náskok, který jsme postupně navýšili až na rozdíl čtyř branek 15:11. Poslední tři minuty prvního poločasu byli opět lepší hosté a snížili na poločasový stav 16:14. Vstup do druhého poločasu jsme měli doslova hrůzostrašný a hosté čtyřmi brankami v rozmezí necelých čtyř minut otočili stav utkání na 16:18. Naštěstí jsme nesložili zbraně a i když jsme se prali s technickými chybami a zejména né úplně dobrou koncovkou, tak jsme záhy vyrovnali na 19:19 a začínalo se nanovo. Zlepšeným výkonem jsme se začali hostům výsledkově vzdalovat a v polovině druhého poločasu jsme si drželi tříbrankový náskok 24:21. Se stejným brankovým rozdílem jsme vstupovali i do poslední desetiminutovky utkání. Hostům se však podařilo náš náskok snížit na rozdíl jediné branky a po několika našich neproměněných šancích šel do posledního útoku třicet vteřin před koncem za stavu 30:29 v náš prospěch. Poslední útok se nám podařilo ubránit a tak jsme brali cenné byť hubené vítězství 30:29.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň - HC Zubří

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

O následujícím víkendu se družstva mladšího dorostu představí v rámci 20. kola soutěžního ročníku 2023/2024 doma. V neděli 21. 4. 2024 se ve Sportovní hale města Plzně na Slovanech nejprve představí první družstvo mladšího dorostu, které přivítá od 12:00 hod. družstvo Jihočechů a v případě vítězství si již dvě kola před koncem může zajistit titul MISTR ČESKÉ REPUBLIKY 2024. Mladší dorost B pak přivítá na stejném místě od 14:00 hod. družstvo Jiskry Třeboň B. Starší dorostenci se představí o den dříve ve Zlíně, kde se v sobotu 20. 4. 2024 od 14:00 hod. postaví domácímu Handball clubu Zlín a budou bojovat o další body do tabulky a navíc stále o teoretickou naději na konečné 3. místo tabulky.